Plener ślubny – pomysły

Plener ślubny – pomysły

Cudowny ślub, wspaniałe wesele i, oczywiście, piękne zdjęcia – którzy Narzeczeni o tym nie marzą? Większość par decyduje się nie tylko na fotografie ze ślubu i wesela, ale też na sesję ślubną, zazwyczaj w plenerze – w urokliwym parku lub innym atrakcyjnym miejscu. Jak wybrać i gdzie zrobić plener ślubny? Zobacz nasze rady i sprawdź pomysły!

Jak wybrać plener ślubny?

Wybierając plener ślubny, powinniście kierować się przede wszystkim swoimi upodobaniami i osobowościami, nie modą czy urodą zdjęć. Pary często decydują się na wykonanie sesji ślubnej w miejscach, które oddają ich pasję lub mają dla nich jakieś znaczenie – w mieście, w którym się poznali, w stadninie, jeśli jeżdżą konno lub w miejscu, gdzie chętnie spędzają wakacje.

Dobrze, jeśli plener ślubny będzie dopasowany do stylistyki ślubu i wesela. Przykładowo w przypadku wesela klasycznego lub glamour doskonale sprawdzi się plener w przypałacowych ogrodach, a jeśli organizujecie wesele boho – swobodne zdjęcia wykonane na łonie nieco dzikszej przyrody, na przykład w lesie lub w górach.

Pomysły na plener ślubny

Fotograf ślubny prawdopodobnie podpowie Wam kilka pomysłów na plener ślubny, jeśli jednak chcecie poświęcić tej sprawie nieco więcej namysłu, zależy Wam na oryginalności, kreatywności albo po prostu na tym, aby zdjęcia ślubne dały Wam jak największą radość i były jak najlepszą pamiątką – poniżej prezentujemy kilka inspiracji, gdzie zrobić plener ślubny.

W parku

Parki, zwłaszcza te otaczające zabytkowe budynki, to nieustannie jeden z najbardziej popularnych pomysłów na plener ślubny. Ich zaletą jest przede wszystkim łatwa dostępność – niezależnie od tego, gdzie mieszkacie lub gdzie planujecie urządzić wesele, prawdopodobnie znajdziecie w okolicy kilka urokliwych parków. Park daje też możliwość wykonania pięknych zdjęć niezależnie od pory roku (choć my polecamy tę opcję zwłaszcza na jesienny plener ślubny).

W ogrodach

Pełne kwiatów ogrody wyjątkowo efektownie prezentują się na zdjęciach ślubnych i są doskonałym wyborem dla wszystkich par, które chcą mieć wesele – i fotografie – jak z bajki. Pary, które decydują się na wesele w pałacu, często na plener ślubny wybierają przypałacowe ogrody, ale możecie rozważyć również inne tego rodzaju obiekty w swojej okolicy. Ostatnio dużą popularnością cieszą się ogrody z lawendą.

Ogród jako pomysł na plener ślubny ma jednak jedną wadę – najpiękniej prezentuje się tylko w okresie letnim.

W górach lub nad morzem

Zdjęcia ślubne w górach zapierają dech w piersiach – i to niezależnie od tego, czy zostały wykonane na szczycie, czy w dolinie. Jeśli kochacie górskie wędrówki, plener ślubny w górach to doskonały pomysł! A jeśli wędrujecie z psem, warto zaprosić futrzastego członka rodziny na sesję – doda jej luzu i oryginalności.

Jesteście miłośnikami morza, nie gór? Tutaj również można wykonać klimatyczną sesję ślubną. W zależności od tego, co Wam w duszy gra, zdjęcia ślubne znad morza mogą być romantyczne, tajemnicze, zabawne… Wszystko zależy od Waszego pomysłu.

W ulubionym mieście

Kraków, Gdańsk, Londyn, Paryż, Oslo… albo małe miasteczko, w którym razem chodziliście do liceum – każde miasto nadaje się na plener ślubny, a dobry fotograf w każdym z nich zrobi fantastyczne ujęcia. Jeśli więc macie słabość do konkretnej miejscowości albo lubicie city breaki i chcielibyście mieć zdjęcia ślubne z oryginalnego miejsca – nic nie stoi na przeszkodzie.

Trzeba jednak pamiętać o tym, że wyjazdowy plener ślubny może oznaczać większe koszty (choć nie zawsze – wszystko zależy od wybranego miejsca i terminu, często bowiem bez trudu można znaleźć tanie bilety lotnicze).

Niech twoje wesele będzie niezapomniane

Przyjęcia w Pałacu Radziwiłłów organizowane są od setek lat. Teraz również Twoje wesele może zyskać pałacową oprawę.

Dowiedz się więcej

W miejscu związanym z hobby

Macie wspólne hobby – jeździcie konno, jesteście miłośnikami wina, a może zapalonymi kibicami piłkarskimi? Plener ślubny można zorganizować niemal wszędzie, a zdjęcia ślubne wykonane w miejscu związanym z Waszą pasją – w stadninie koni, w winnicy lub na stadionie ukochanej drużyny – gwarantują, że efekt będzie jedyny w swoim rodzaju. 

W otoczeniu przyrody

Jeśli lubicie spędzać czas na łonie natury, nic nie stoi na przeszkodzie, aby właśnie tam zrobić sesję. Na plener ślubny można wybrać niemal dowolne miejsce – las, łąkę, tereny położone nad wodą… Doskonale sprawdzają się też różne atrakcje przyrodnicze, takie jak skałki, wodospady czy zalane kamieniołomy. Dobry fotograf zrobi w takim miejscu magiczne zdjęcia!

W skansenie

Skanseny to miejsca niezwykle fotogeniczne. To świetny pomysł na plener ślubny zwłaszcza wtedy, gdy decydujecie się na wesele w rustykalnym lub wiejskim stylu – fotografie z sesji ślubnej będą doskonale współgrać ze zdjęciami z wesela.

W Polsce znajduje się dość duża liczna skansenów, więc prawdopodobnie bez trudu znajdziecie coś w swojej okolicy. Gdyby jednak było to problematyczne, a podoba Wam się pomysł rustykalnego pleneru, możecie rozważyć sesję ślubną na folwarku czy w stodole.

W efektownych wnętrzach

Choć nazwa „plener ślubny” sugeruje sesję na świeżym powietrzu, to Pary często decydują się na zdjęcia we wnętrzach. Dużą popularnością cieszą się więc fotografie ślubne wykonane w efektownych salach pałacowych, ale ciekawym pomysłem może być też sesja w dobrze utrzymanym dworku, zamku, eleganckim hotelu czy teatrze. Wszystko zależy od tego, jakie są Wasze oczekiwania i jakie obiekty znajdują się w Waszej okolicy.

Na końcu świata

Kochacie podróże? A może cenicie oryginalność? W takim razie wybierając plener ślubny, weźcie pod uwagę, że sesję można wykonać praktycznie w dowolnym miejscu na Ziemi – na złocistej plaży pod palmami, na zatłoczonych ulicach dalekiej Azji, na pustyni, nad oceanem, nawet na szczycie wulkanu. Jedynym ograniczeniem jest Wasza pomysłowość oraz, oczywiście, finanse, podróż do dalekiego kraju będzie bowiem prawdopodobnie oznaczać większe koszty.

Źródło tekstu: https://palacradziwillow.pl/blog/plener-slubny-pomysly/