Czy warto lokować oszczędności w złoto w sztabkach?

Czy warto lokować oszczędności w złoto w sztabkach?

Sprawdź, gdzie zamówić złoto w sztabkach.

Umieszczanie pieniędzy na lokacie bądź po prostu gromadzenie ich na koncie bankowym nie jest teraz tak rentowne jak parę lat temu. Niewielkie oprocentowanie proponowane przez banki, ale też i większe zrozumienie, że nie inwestowany kapitał zapewnia zysku sprawiły, że szukamy strategii, które pozwolą naszym oszczędnościom zapewniać po latach dodatkowy dochód. Obok nabywania funduszy inwestycyjnych, obligacji państwowych oraz akcji, coraz szerszym zainteresowaniem cieszą się metale inwestycyjne, a zwłaszcza – złoto w sztabkach.

Czy sztaba złota to bezpieczna lokata?

Na początku wypada stanowczo zaakcentować, iż lokata środków w złoto w sztabkach to inwestycja na długie lata. Złoto przeważnie opiera się silniejszym i słabszym kryzysom obserwowanym w gospodarce, a wręcz niepewność gospodarcza i polityczna nierzadko podnosi jego wartość. Naturalnie można odnotować wahania w jego ceny, jednak badając jej historyczny wykres natychmiast można zauważyć, że wraz z upływem czasu ona wzrasta. Dlaczego? Od wieków ilość tego kruszcu obecna na rynku praktycznie się nie zmienia. Niegdyś był on uniwersalną walutą, w dzisiejszych czasach jest w szerokim zakresie stosowany w elektronice,medycynie oraz przemyśle chemicznym, jak również – nadal na potężną skalę – w złotnictwie i sztuce. Mimo, że pozyskiwanie złota trwa nieustannie i teoretycznie powinno go być coraz więcej, odzyskiwanie tego metalu użytego np. przy produkcji sprzętu elektronicznego (jak kable USB czy też radia CB) jest nieraz nierentowny, w związku z tym popyt na złoto utrzymuje się wysokim poziomie i przewiduje się, iż z biegiem lat ta tendencja raczej nie ulegnie zmianie.

Złoto w sztabkach – odlewane w rozmaitych rozmiarach

Słysząc o inwestycji finansów w złoto w sztabkach większość inwestorów błyskawicznie oceni, że to nie dla nich, ze względu na znaczny koszt. Jednak złote sztabki występują w licznych rozmiarach, więc zasadniczo każdy może pozwolić sobie na lokatę jakiejś części oszczędności w ten szlachetny metal. Złoto można nabyć już w sztabkach o wadze 1 g, 2 g bądź 10 g. Te małe sztabki są wręcz znakomite jako podarunek. Zasobniejsi inwestorzy, dysponujący większymi środkami finansowymi często decydują się na większe sztabki złota o wadze 50 g, 250 g, a także 1 kg. Warto jednakże wiedzieć o dwóch kwestiach. Po pierwsze, nie można pociąć kupionej sztabki przy przyszłej odsprzedaży. Po drugie, inwestując w większą sztabkę kupujemy złoto po wyraźnie niższej cenie. Toteż należy kupować złoto w sztabkach o różnej wadze lub zdecydować się na kupno tzw. combibarów, które są z góry rozparcelowane na drobne sztabki.

Lokalizacja:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]