Kantor online – wymieniaj walutę nie wychodząc z domu

Kantor online – wymieniaj walutę nie wychodząc z domu

Nie udało Ci się znaleźć internetowego kantoru? Wejdź na nordiqa.com/kantor-internetowy.html.

Jeszcze kilkanaście lat temu jedynym sposobem na wymianę waluty była transakcja w kantorze albo w najbliższej placówce bankowej – na te pierwsze w dalszym ciągu można się natknąć supermarketach czy w galeriach handlowych! Aczkolwiek w błyskawicznie przeobrażającym się świecie, klienci pragną wymieniać waluty obce bez potrzeby wychodzenia z domu i ponosząc przy tym mniejsze wydatki, z tej przyczyny też utworzono kantory internetowe, które na to pozwalają.

Zalety kantoru internetowego

Funkcjonowanie kantoru online jest tak samo proste jak fizycznego kantoru. Nabywca wchodzi do serwisu przez zarejestrowany przez siebie profil, a następnie przelewa do swojego panelu środki, które chce przewalutować. Atutem kantorów wymiany walut online jest przede wszystkim to, że przewalutowanie można zlecać w nim w dowolnym momencie, a sama wymiana walut ma miejsce już w porze działania serwisu po aktualnych kursach, ustalanych na podstawie danych pobieranych z Forex co parę sekund, a nie – jak w przypadku fizycznych kantorów – po uśrednionych kursach, z reguły z minionego dnia. Kolejnym i niezmiernie ważnym plusem kantorów internetowych są niższe spready aniżeli te narzucone przez kantory stacjonarne oraz banki. Przewalutowanie w tych drugich polskiego złotego (w zależności od indywidualnej marży) może skutkować naliczeniem spreadu na poziomie nawet 4-5%, tymczasem w kantorze internetowym spready z reguły nie przewyższają 2%. Kantory internetowe proponują również kilka dodatkowych usług stosowanych przez użytkowników, np. dają możliwość ustawienia transakcji odroczonej, w której klient zleca wymianę waluty po wyznaczonym przez niego kursie (transakcja jest realizowana dopiero wtedy, kiedy ustalony przez klienta kurs spotka się z kursem na rynku) lub w ustalonym przez klienta dniu.

Kantor internetowy – usługa dla studentów zagranicznych i kredytobiorców

Kantory wymiany walut online to usługa dla wszystkich ceniących sobie komfort, a także ogromną niezależność w dysponowaniu środkami finansowymi. Używają ich również osoby spłacające zobowiązania zaciągnięte w walucie obcej i osoby pracujące czy też uczące się poza granicami Polski. Jednak zanim zadecydujemy, aby powierzyć swój kapitał kantorowi online, warto zbadać jego renomę i bezpieczeństwo, m.in. poprzez przeszukanie witryny Komisji Nadzoru Finansowego, czy znajduje się on w jej wykazie instytucji płatniczych.