Kredyt gotówkowy – na co go wziąć?

Kredyt gotówkowy – na co go wziąć?

Kredyt gotówkowy jest bez wątpienia jedną z najchętniej zamawianych usług bankowych. Nie ma w tym rzecz jasna nic zaskakującego, bo można uzyskać tak nawet niewielkie sumy – w wielu bankach minimalna stawka kredytu gotówkowego to 500 złotych. Może on także być sposobem sfinansowania większych wydatków, bowiem najczęściej jego maksymalna kwota to nawet 100 tysięcy złotych, ale klienci o najwyższych zarobkach – na przykład prawnicy – mogą pożyczyć nawet 500 000 złotych. Odsetki kredytu gotówkowego zależą przede wszystkim od zdolności kredytowej wnioskodawcy i wynoszą od 8 do aż 16 procent. Co oprócz tego należy na jego temat wiedzieć?

Kredyt gotówkowy – czemu warto?

Jak można dowiedzieć się ze spotów reklamowych, kredyty gotówkowe są dostępne dla niemal wszystkich chętnych. Wniosek, który składamy jest bezzwłocznie analizowany, dzięki czemu pieniądze trafiają do nas maksymalnie po paru dniach, a dzięki niewielkim restrykcjom, mogą ubiegać się o niego także osoby z niskimi zarobkami. To niestety nie znaczy, że kredyt gotówkowy będzie przyznany każdemu, gdyż tak jak przy każdym rodzaju kredytu, bank sprawdzi zdolność kredytową. Środki pozyskane korzystając z kredytu gotówkowego możemy wydać na każdy cel – zarówno na zakup akcesoriów RTV, jak i auta czy pokrycie kosztów wymarzonego wyjazdu.

Jak bezpiecznie zaciągnąć kredyt gotówkowy?

Decydując się na zaciągnięcie kredytu gotówkowego, należy uświadomić sobie, że łatwo wtedy o błędy, a ich efektem są zwykle ogromne finansowe problemy. Z tego względu wybór oferty musimy starannie przeanalizować, zwracając uwagę tak na oprocentowanie, jak i pozostałe koszty – między innymi ubezpieczenie czy prowizję. Trafionym pomysłem niewątpliwie okażą się zatem usługi doświadczonego doradcy finansowego, który wybierze kredyt właściwy dla naszych zarobków, abyśmy byli w stanie oddać go bez większych problemów.