Jak działa mass collect?

Mass collect – usługa dla dużych i małych firm

Mass collect jest usługą, która polega na identyfikacji masowych płatności. Przybliżamy pokrótce, jak funkcjonuje mass collect i w jaki sposób upraszcza życie dużym oraz małym firmom.

Działanie mass collect

Działanie usługi mass collect jest w rzeczywistości niesłychanie proste. Polega na nadaniu wszystkim klientom niepowtarzalnego numeru rachunku, który jest tym samym ich ID. Takie podejście jest użyteczne wszędzie tam, gdzie z miesiąca na miesiąc obsługiwana jest duża grupa kontrahentów, czyli np. w prywatnych gabinetach, w firmach oferujących usługi telekomunikacyjne czy wszelkich działalnościach, gdzie używany jest system abonencki (między innymi w klubach fitness). Opłaty wpływające w systemie mass collect kierowane są na jeden firmowy rachunek bankowy, jednak uprzednie przypisanie klientom indywidualnych numerów rachunków pozwala na ich efektywniejsze zdefiniowanie, niezależnie o tego, jaką metodą zrealizowali oni przelew (przelew za pośrednictwem poczty, standardowy przelew bądź przelew z karty). Zastosowanie mass collect przekłada się też na szybsze księgowanie przelewów niż w przypadku księgowania manualnego, a jednocześnie na wyeliminowanie potencjalnych omyłek, które mogą wyniknąć w trakcie tego procesu.

Łatwiejsze monitorowanie spływu należności – o atutach usługi mass collect

Choć mass collect nie jest w tej chwili oferowana we wszystkich bankach (mają ją między innymi mBank i wybrane banki spółdzielcze) wypada rozważyć jej zastosowanie w firmie, także takiej, która każdego miesiąca obsługuje mniej niż stu dokumentów księgowych. Wdrożenie mass collect łączy się wszak z pewnymi korzyściami, takimi jak oszczędność czasu pracowników działu księgowości, możliwość integracji z platformą finansowo–księgową (a tym samym bieżące śledzenie przychodzących opłat) czy powiązanie z aplikacjami Finance Automation. Taką polską aplikacją przeznaczoną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Daje ona nie tylko możliwość połączenia z systemem mass collect banku, ale posiada także opcję przesyłania przypomnień o nadchodzących terminach płatności oraz windykacji, co po kilku miesiącach efektywnie zwiększa terminowość u kontrahentów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]