Nie każdy wyrób ze złota jest złotem lokacyjnym. Poznaj definicję

Nie każdy wyrób ze złota jest złotem lokacyjnym. Poznaj definicję

Kup złoto inwestycyjne.

Dużo myślimy o emeryturze i o przygotowaniu się na ewentualną “czarną godzinę”. Dlatego na ogół staramy się od czasu do czasu odkładać wolne środki finansowe na lokacie lub po prostu na koncie w banku. Od jakiegoś czasu jednakże to rozwiązanie jest coraz mniej opłacalne – niskie oprocentowanie lokat i postępująca inflacja sprawiają, że oszczędności nie zapewniają profitu, a w zasadzie to z biegiem lat ich siła nabywcza się zmniejsza. Nic więc zaskakującego w tym, że wzrasta zainteresowanie odmiennymi metodami inwestycji, w tym także zakupem złota lokacyjnego.

Co o złocie inwestycyjnym mówią ustawy w Polsce?

Inwestycja w metale szlachetne opiera się na kupieniu ich w chwili, gdy ich cena rynkowa jest korzystna i ich odsprzedaży, jeśli ta cena wzrośnie. Ale należy podkreślić, iż nie każdy produkt ze złota jest traktowany jako kruszec inwestycyjny, zatem przykładowo nabywanie złotej biżuterii nie można nazwać lokatą w złoto. To, co należy nazywać złotem inwestycyjnym jest dokładnie zdefiniowane przez prawo naszego kraju, w ustawie o podatku od towarów i usług. Zgodnie z obowiązującymi aktami prawnymi jest to przede wszystkim złoto o próbie nie mniejszej niż 0.995 w płytkach albo sztabkach. Natomiast złote monety bulionowe muszą sprostać innym warunkom, żeby zostały uznane za złoto inwestycyjne. Muszą posiadać próbę 0.900 bądź wyższą, być wyemitowane nie dalej niż w 1800 roku i co kluczowe – muszą być obowiązującym środkiem płatniczym w państwie, które je wyemitowało. Monety bulionowe nie są numizmatami, więc nie uznaje się ich jako okazy kolekcjonerskie. Akty prawne wymieniają jeszcze jedną kategorię złota lokacyjnego – złoto w postaci papierów wartościowych.

Sprzedaż złota lokacyjnego online – co kupisz u polskich dostawców?

W sklepach krajowych dostawców złota inwestycyjnego bez trudu znaleźć można popularne monety bulionowe z m.in. Chin i Stanów Zjednoczonych Ameryki, jak i sztabki złota. Zamówienia można składać też przez internet i nie jest to oferta tylko dla majętnych inwestorów. Ci z mniej zasobnym portfelem znajdą online bardzo zróżnicowaną ofertę sprzedaży złota w pojedynczych sztabkach o wadze 1, 2 czy 5 g, jak i złotych monet bulionowych o wadze 1/10, 1/4 bądź 1/2 uncji trojańskiej. Dostępne jest również złoto w „combibarach” umożliwiających odseparowanie z nich, a później odsprzedanie odrębnych płytek kruszcu.

Lokalizacja:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]