Antena telewizyjna – jakie rodzaje są dostępne na rynku

Antena telewizyjna – jakie rodzaje są dostępne na rynku

Więcej o antenie DVB T.

W zdecydowanej większości domów dostrzec można telewizor. Znaczna część z nas nie wyobraża sobie dnia codziennego bez telewizji. Aby jednak telewizor nie stał się niepotrzebnym przedmiotem, trzeba zaopatrzyć się też w odpowiednią antenę. Dobrym rozwiązaniem jest antena naziemna, określana również anteną DVB-T, która rewelacyjnie przydaje się w różnych sytuacjach.

Antena naziemna – co znajdziemy w sprzedaży?

Wybór anten naziemnych jest dzisiaj wyjątkowo duży. W sklepach znaleźć można anteny kierunkowe UHF/DVB-T i VHF/DVB-T, anteny DIGIT i ASR – DVB-T, a także pokojowe lub siatkowe anteny DVB-T. Dzięki zastosowaniu anteny telewizyjnej możliwa jest zamiana fal elektromagnetycznych na sygnał elektryczny. To dzięki nim można odbierać naziemne sygnały telewizyjne zarówno w sieciach kablowych o charakterze zbiorowym, jak również w instalacjach antenowych indywidualnych. Dostępne aktualnie w sprzedaży anteny DVB-T wyróżniają się przede wszystkim prostotą instalacji. Spokojnie poradzi sobie z nim każdy, kto chociaż parę razy miał w dłoni narzędzia niezbędne przy majsterkowaniu. Anteny telewizyjne, które teraz oferują nam producenci, charakteryzują się też wysoką wytrzymałością na wpływ zmiennych uwarunkowań pogodowych. Dzięki temu pozwalają na odbiór programów telewizyjnych na świetnym poziomie przez naprawdę długi czas.

Antena naziemna – co trzeba uwzględnić przy jej zakupie?

Szeroka oferta anten tego typu sprawiła, że trzeba bardzo przyłożyć się do wyboru anteny, którą chcemy zakupić. Trzeba pamiętać, że uwagę należy zwrócić na szereg uwarunkowań, rzutujących na siłę odbieranego sygnału. Znaczenie ma bez wątpienia odległość, w jakiej umiejscowione są nadajniki. Informacje dotyczące usytuowania nadajników bez trudu wyszukamy w Internecie. Znaczenie ma też moc pracy nadajnika oraz jego nakierowanie. Uwzględnić należy w każdym przypadku ułożenie terenu, który dzieli nadajnik od punktu , w którym umiejscowiona jest antena naziemna. Wielkie znaczenie ma też to, czy zamieszkujemy na terenie otwartym czy raczej w mieście.

Lokalizacja:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]