Bagażniki bazowe – rodzaje i zastosowanie

Bagażniki bazowe – rodzaje i zastosowanie

Więcej szczegółów o bagażniku bazowym na relingi.

Wyjazd samochodem na wczasy wymaga znalezienia miejsca na wszelkie potrzebne podczas urlopu akcesoria. Zwykle nie spakujemy całości w bagażniku. Po pierwsze dlatego, że ich ilość w przypadku wieloosobowej rodziny bywa znaczna, a po drugie, z uwagi na spore gabaryty niektórych bagaży. Tu warto wymienić głównie narty i rowery, których zmieszczenie w bagażniku typowego rodzinnego samochodu jest niemożliwe. Rozwiązaniem tego problemu mogą być uchwyty samochodowe i bagażniki dachowe dostosowane do przewożenia wymienionych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – pewny montaż boxu dachowego

Ładowność samochodu w dużej mierze zwiększa użycie bagażnika dachowego w formie boxu. Ten typ bagażnika nie tylko daje przewożonym przedmiotom osłonę przed wodą oraz uszkodzeniami mechanicznymi, ale także nie wpływa znamiennie na zmniejszenie osiągów pojazdu, bowiem ma opływową budowę. Do jego montażu niezbędne są specjalne poprzeczki samochodowe, czyli relingi. Jeśli nasz samochód nie został w nie wyposażonypodczas produkcji, możemy je dokupić później. Miejmy jednakże na uwadze, by dobór modelu odpowiedniego do budowy naszego samochodu oraz sam montaż zlecić specjalistom. Po założeniu ich na własną rękę zamocowanie bagażnika może okazać się nietrwałe.

Uchwyty samochodowe bezpieczne dla rowerów

Poza poprzeczkami do montażu boksu dachowego, możemy także zakupić specjalne uchwyty samochodowe, dzięki którym przewieziemy autem deski snowboardowe, rowery czy SUPy. Uchwyty tego typu są z reguły przeznaczone do przewozu konkretnego sprzętu – zapewniają zatem wysoki stopień bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe mogą być założone zarówno na dachu samochodu, jak i w jego tylnej części – na klapie bagażnika lub haku holowniczym. To drugie rozwiązanie jest polecane z uwagi na to, że rowerom nie grozi wtedy zderzenie z wiaduktami, nisko wiszącymi gałęziami i tablicami.

Lokalizacja:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]