Blachy na dach – odporne na korozję i wgniecenia

Blachy na dach – odporne na korozję i wgniecenia

Dalsze informacje o blachodachówce.

Blachy na dach to w dzisiejszych czasach jeden z najpopularniejszych typów pokryć dachowych. Bez wątpienia spore zainteresowanie, jakim to rozwiązanie cieszy się wśród budowlańców nie bierze się znikąd. Blachodachówki mają wiele zalet, czyniących z nich idealny wybór zarówno w przypadku nowych budynków, jak i remontów tych już istniejących – zwłaszcza wiekowych. Blacha dachowa to również bardzo uniwersalna technologia, znajdująca zastosowanie w licznych sektorach budownictwa. Powszechnie wykorzystuje się ją w domach mieszkalnych (wielo- i jednorodzinnych), a także gospodarczych i komercyjnych. Warto zatem poznać bliżej jej liczne zalety oraz dowiedzieć się, co zrobić, aby ułożone z jej użyciem pokrycie było estetyczne i, co najważniejsze, naprawdę trwałe.

Blachy na dach – cechy oraz atuty

Blacha na dach wytwarzana jest z odpowiednio dobranych arkuszy stali, która następnie zostaje poddana specjalnej obróbce, gwarantującej jej wysoką trwałość. Kluczowe okazuje się dwustronne ocynkowanie i pokrycie blachy powłoką lakieru. Dzięki temu blachodachówka jest dość lekka – na co wpływ ma gęstość wykorzystanego materiału oraz jego niewielka ilość – oraz cechuje się licznymi atutami. Wśród nich najważniejsza okazuje się rzecz jasna wysoka odporność na oddziaływanie wody i powiązana z nią mała podatność na rdzewnienie. Nowoczesne blachodachówki odróżnia także duża wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne takie jak zarysowania, jak również wgniecenia będące wynikiem opadów gradu czy przedmiotów spadających na dach. Właściwie dobrane powłoki lakiernicze są także odporne na działanie promieni UV, co sprawia, iż utrzymują one swoją estetykę nawet po wielu latach od założenia. Żeby jednak cieszyć się tymi zaletami, blachę na dach należy kupować w sprawdzonych punktach – najlepiej bezpośrednio od producenta.

Nowoczesne blachodachówki – gdzie dobrze się sprawdzą?

Blacha na dach, z powodu niskiej wagi, znajduje obszerne zastosowanie przy naprawach starych budynków o niskiej lub nadwątlonej wytrzymałości konstrukcji. Równie dobrze sprawdza się również w budownictwie indywidualnym – jest łatwa do położenia i dość tania – oraz przy budowaniu i naprawach obiektów gospodarczych. Zdaje egzamin również w renowacji kościołów, co wynika z jej przystosowania do użytkowania na dachach o sporym nachyleniu.

Lokalizacja:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08