Co zamiast kablówki? Antena SAT!

Co zamiast kablówki? Antena SAT!

Chcesz kupić antenę SAT? Wejdź na telmor.pl/Produkty/Anteny-SAT-konwertery-sumatory/Anteny-Satelitarne.

Znaczna część z nas posiada we własnym miejscu zamieszkania odbiornik telewizyjny. Pomimo tego, że wybieramy coraz aktywniejszy tryb życia, lubimy od czasu do czasu zobaczyć interesujący film bądź dokument telewizyjny. By odbiór stacji telewizyjnej stał się możliwy, konieczna jest posiadanie specjalnej anteny. Doskonale nada się do tego antena SAT, którą na ten moment można zakupić bez trudu.

Antena SAT – jak to działa?

Pojęcie antena SAT oznacza nic innego, jak cieszącą się popularnością antenę satelitarną, którą każdy z nas widział co najmniej kilka razy w życiu. Jest to urządzenie z charakterystyczną czaszą, która często nazywana bywa talerzem. Ten typ anteny umożliwia odbiór sygnału , który nadawany jest przez satelity telekomunikacyjne. Wykorzystując antenę satelitarną można więc odbierać wciąż ogromnie popularną wśród Polaków telewizję satelitarną, która chętnie wybierana jest przez niektórych widzów w miejsce kablówki . Dzieje się tak dlatego, że kablówka nie jest dostępna w wielu rejonach kraju. Wyróżnia się parę rodzajów anten SAT. Zakupić można zatem anteny paraboliczne, wieloogniskowe, offsetowe i panelowe. Anteny tego rodzaju cechują się konkretnymi cechami – różnią się na przykład średnicą czaszy. Dzisiaj najczęściej użytkownicy stosują jednak modele mające średnicę od 18 do 35 cali. Anteny produkowane są tak, aby nie ulegały zniszczeniu na skutek działania zmiennych czynników atmosferycznych. Sprawia to, że deszcz, śnieg, wysokie oraz niskie temperatury nie wpływają negatywnie na ich stan techniczny. Najwyższej klasy antena SAT będzie mogła służyć długo.

Co obok anteny satelitarnej jest niezbędne do odbioru kanałów satelitarnych?

Antena satelitarna nie jest wyłącznym elementem niezbędnym do tego, by bez trudu odbierać telewizję satelitarną. Oprócz niej należy też zaopatrzyć się w odpowiedni uchwyt, z pomocą którego antena pozostanie zamontowana w określonej pozycji. Niezbędny jest również konwerter (dwupasmowy albo posiadający pojedyncze pasmo), kabel współosiowy oraz odbiornik satelitarny.

Lokalizacja:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]