Co zamiast żaluzji? O shuttersach w salonie i sypialni

Co zamiast żaluzji? O shuttersach w salonie i sypialni

Zobacz realizacje z wykorzystaniem shuttersów w salonie.

Shutters, czyli dekoracyjne okiennice wewnętrzne, kojarzą się zazwyczaj z wystrojem domów w stylu tropikalnym czy południowoamerykańskim. Ale ten moduł zabezpieczenia okiennic można wykorzystać też w europejskich domach – jest to bardzo wytrzymałe, a przy tym rewelacyjnie prezentujące się rozwiązanie, które w wielu przypadkach zda egzamin lepiej niż popularniejsze aktualnie żaluzje.

Shuttersy w salonie – wyraźnie zwiększają estetykę wnętrza

Okiennice typu shutters w salonie czy w pokoju gościnnym, mają dwie funkcje – dekoracyjną oraz praktyczną. Shuttersy znacznie podnoszą estetykę pomieszczenia. Ich lamele są grubsze, co sprawia, że pięknie wyglądają na większości okien. Kwestia estetyki jest arcyważna, gdyż to w salonie podejmuje się gości, jak również spędza się w nim większą część dnia. Z tej przyczyny powinno się zatroszczyć się, by to pomieszczenie było nie tylko atrakcyjne, ale równocześnie wygodne. Swoboda ustawienia kąta ułożenia lameli shuttersów umożliwia kontrolę ilości światła docierającego do wnętrza, co pozwala np. na zupełne jego zaciemnienie, kiedy mamy ochotę włączyć coś w telewizji, albo jego delikatne ściemnienie, gdy staramy się stworzyć romantyczny półmrok w pomieszczeniu.

Shuttersy w sypialni – regulacja temperatury

Swoboda regulacji wnikania światła do pokoju jest bez wątpienia najistotniejsza tam gdzie śpimy. Shuttersy w sypialni znajdą zastosowanie jednakże z jeszcze innego powodu – z ich wykorzystaniem da się skutecznie regulować temperaturę pokoju, która ma jak powszechnie wiadomo niebagatelny wpływ na nasz spokojny sen. Z pomocą okiennic shuttersów w trakcie lata łatwiej jest utrzymać chłód w sypialni, z kolei w okresie zimowym o wiele dłużej utrzymamy w niej ciepło. Dodatkowo takie okiennice lepiej chronią przed hałasami z zewnątrz. Shuttersy to także znakomite rozwiązanie dla osób chorych na alergie. Na ich lamelach osadza się mniej kurzu niż w zagięciach firan, a ich konserwacja jest bardzo prosta i trwa dosłownie kilka minut.

Poza sypialnią i salonem shuttersy doskonale będą prezentować się też w pokoju dziecięcym, w kuchni oraz w łazience.

Lokalizacja:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]