Drukarka 3D dla profesjonalistów – Stratasys, Makerbot i inne

Drukarka 3D dla profesjonalistów – Stratasys, Makerbot i inne

Kup profesjonalne drukarki 3D.

W asortymencie CadXpert odnajdziesz tylko urządzenia od najlepszych producentów tych rozwiązań: FormLabs oraz MakerBot, których CadXpert jest wyłącznym dystrybutorem, a także Stratasys (jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem). Drukarki 3D, które mamy w naszej sprzedaży, działają m.in. w technologiach: SLA, FDM i PolyJet.

Drukarki 3D Stratasys – obniżą koszty produkcji

Marka Stratasys jest globalnym liderem branży drukarek 3D. Od ponad trzydziestu lat – a dokładnie od 1988 roku – zaopatruje klientów najnowocześniejsze technologie i maszyny. Wyliczono, iż korzystając z drukarek 3D oraz drugich produktów Stratasys można praktycznie o 90 procent obniżyć koszty produkcji i czas na nią przeznaczony. Główne idee pracy rzeczoznawców firmy Stratasys to dostarczanie wysokiej klasy usług i produktów, a także pomoc techniczna oraz merytoryczna. Najlepiej sprzedające się urządzenia asortymentu drukarek 3D firmy Stratasys to kolekcja F123 Series – drukarki do zaawansowanego prototypowania, polecane dla biznesu i przemysłu. Nowinką w naszym asortymencie jest kolekcja F120 – stosunkowo niewielka wersja drukarek 3D do błyskawicznego prototypowania z fabryczną precyzją.

Drukarki 3D Formlabs – prekursorska technologia LFS

Kolejnym liderem produkcji drukarek 3D jest Formlabs. Czym charakteryzuje się ta marka w branży urządzeń do druku 3D? Formlabs produkuje niezwykle zaawansowane technologicznie desktopowe drukarki 3D, a także specjalistyczne sposoby przyrostowego druku, takie jak SLS i SLA. Nowością w asortymencie CadXpert jest drukarka Form 3 – urządzenie desktopowe, pracujące w autorskiej, nowatorskiej technologii Low Force Stereolithography (LFS), która stanowi odmianę technologii SLA. Ten model – podobnie jak wszelkie pozostałe urządzenia firmy Formlabs – charakteryzuje się bezproblemową obsługą i funkcjonalną budową. Czym nowa technologia LFS odróżnia się od SLA? Jeszcze lepszymi rezultatami w druku z żywic fotopolimerowych: większą dokładnością i szybkością druku, jak również precyzyjnym odzwierciedleniem najmniejszych szczegółów. W technologii LFS warunki druku są utrzymane na stałym poziomie, w związku z tym można ekspresowo wydrukować identyczne makiety, co jest niezmiernie pożądane w seryjnej, masowej produkcji.

Drukarki 3D MakerBot – druk w technologii FDM

MakerBot konstruuje wysokiej klasy zaawansowane drukarki 3D, działające w technologii FDM. Drukarki 3D tej firmy są szeroko wykorzystywane w rozlicznych branżach edukacji, przemysłu, biznesu i wielu pozostałych. Najnowszy model, czyli drukarka MakerBot Method X o przemysłowym zastosowaniu, to urządzenie wspierane przez Stratasys. To sprzęt, który wykorzystuje materiały dedykowane dla kolekcji Method, ABS i materiał podporowy Stratasys SR-30. W Method X drukowanie odbywa się w zamkniętej komorze nagrzewanej do 100 stopni Celsjusza. Druk jest precyzyjny oraz solidny, a w czasie procesu wydruku nie tworzą się wypaczenia ani przemieszczenie się warstw.

Lokalizacja:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]