drzwi zewnętrzne ocieplane

Drzwi drewniane wejściowe – bezpieczeństwo domowników i nowoczesny design

Drzwi zewnętrzne pełnią sporo funkcji – separują od zgiełku docierającego z ulicy, ochraniają mieszkanie przed negatywnym oddziaływaniem czynników atmosferycznych oraz zabezpieczają przed włamaniem się osób niepowołanych. Kiedy nabyć drzwi dwuskrzydłowe? Dlaczego opłaca się zainwestować w drewniane drzwi zewnętrzne?

Drzwi drewniane zewnętrzne nie ulegają zniekształceniu

Kupno drzwi zewnętrznych to jeden z najważniejszych wybór, który musi dokonać każdy właściciel mieszkania. Drewniane drzwi wejściowe ze względu na swoją wytrzymałość i właściwości od dziesięcioleci cieszą się ogromną popularnością. Naturalny materiał doskonale się prezentuje i da się go wykończyć na sporo sposobów. Odpowiednio zbudowane drewniane drzwi zewnętrzne wyróżniają się energooszczędnością i mają niski współczynnik przenikania ciepła, co powoduje, iż w pomieszczeniach daje się odczuć komfort cieplny, a jednocześnie opłaty za ogrzewanie nie są zbyt wysokie. Kupując drzwi do domu wypada zwrócić uwagę na modele o przekroju 92 mm lub 68 mm. Ze względu na swoje parametry ogromnym popytem cieszą się w szczególności ocieplane drzwi zewnętrzne wyprodukowane z drewna trójwarstwowo klejonego – nie zniekształcają się i trudno je uszkodzić, dlatego rewelacyjnie sprawdzają się w zabudowie jednorodzinnej. Obecnie zewnętrzne drzwi drewniane posiadają uszczelki najnowszej generacji.

A może drzwi wejściowe dwuskrzydłowe?

Producenci świadczą także przygotowanie drzwi drewnianych na wymiar, które są konieczne w razie posiadania niestandardowych otworów na drzwi. Z kolei dwuskrzydłowe drzwi wejściowe to propozycja dla tych, którzy kładą nacisk na nietuzinkowy design. Jeśli szukamy drewnianych drzwi dwuskrzydłowych na wymiar, należy zlecić ich produkcję firmie, która realizuje nietypowe projekty na zamówienie, a przy tym daje wieloletnią gwarancję na swoje produkty. W drzwi drewniane można wstawić rewelacyjnie prezentujące się szyby, na przykład witrażowe. Zamawiający mogą również wybierać spośród rozmaitych typów szyldów. Niezależnie od walorów estetycznych, trzeba także zaakcentować inne cechy, którymi wyróżniają się dwuskrzydłowe drzwi wejściowe. Często wyposażone są one w systemy antywyważeniowe, w związku z tym ciężko je sforsować. Gwarantuje to domownikom znakomitą ochronę. Dwuskrzydłowe drzwi zewnętrzne są wyposażone również trzypunktowy zamek listwowy, a kupujący może zdecydować się na niski próg aluminiowy lub drewniany. Aby osłonić powierzchnię drewnianych drzwi wejściowych przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych, przy ich produkcji stosuje się środki impregnujące wysokiej jakości.

Lokalizacja:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]