Funkcje drewnianych listw podłogowych

Funkcje drewnianych listw podłogowych

Znajdź listwy drewniane na https://www.balticwood.pl/oferta/listwy.

Wydają się mało ważnym elementem, jednak ich charakter ma ogromny wpływ na wygląd pomieszczenia. Listwy podłogowe, bo o nich oczywiście mowa, to detale pełniące funkcje zarówno praktyczne, jak i dekoracyjne. Nie tylko zasłaniają szczelinę dylatacyjną, ale też umożliwiają schludne przeciągnięcie kabli i chronią dolną część ściany przed uszkodzeniem i ubrudzeniem, co jest ważne w szczególności w pomieszczeniach, po których chodzimy w obuwiu. To z pewnością wystarczający argument, żeby nie lekceważyć ich wyboru i starannie przemyśleć decyzję o zakupie danego modelu.

Listwy podłogowe z drewna i imitacje z MDF bądź PVC

Drewno to materiał bardzo wszechstronny, sprawdzający się zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnie urządzonych wnętrzach. W szczególności dobrze zdaje egzamin jednak w tych drugich, gdzie uwydatnia charakter mieszkania i wspaniale współgra ze stylowymi dodatkami czy meblami – zwłaszcza, jeśli mówimy o listwach drewnianych z dekoracyjnymi żłobieniami. Dla konsumentów z niewielkim budżetem dobrym rozwiązaniem będą natomiast listwy podłogowe wytworzone z MDF bądź PVC, które imitują te wyprodukowane z drzewa, w tym również z gatunków egzotycznych.

Nowoczesne listwy podłogowy

W mieszkaniach urządzonych w nowoczesnym stylu zaleca się zamontować minimalistyczne, geometryczne listwy. Tak jak w przypadku standardowych modeli, również i one mogą być wyprodukowane zarówno z różnych tworzyw, jak i z litego drewna. Współczesne listwy podłogowe cechują się prostą linią i stonowaną kolorystyką – na ogół w odcieniach szarości, beżu lub bieli, choć w sprzedaży są nawet listwy czerwone czy fioletowe. Listwa podłogowa może mieć też nietypowy kolor, jeśli nabędziemy białą wersję i sami pomalujemy dowolną farbą.

Lokalizacja:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]