kurtka na motocykl

Na co zwrócić uwagę podczas kupna kurtki na motocykl?

Motocykliści wiedzą, że w pełni wygodna podróż na jednośladzie jest możliwa jedynie w odpowiednio dopasowanej do tego odzieży. Z tej przyczyny w szafie każdego miłośnika motocykli musi wisieć choć jedna rasowa kurtka na motocykl. Asortyment sklepów motocyklowych jest dziś niezmiernie szeroki, w związku z tym bez trudu można znaleźć zarówno kurtki skórzane, jak i tekstylne, które zaspokoją wymagania nawet dość kapryśnych motocyklistów.

Skórzane kurtki na motor – wysoka wytrzymałość na rozdarcie

Jazda na jednośladzie jednoznacznie kojarzy się ze skórą i w rzeczy samej po dziś dzień kurtki wyprodukowane z tego materiału uznaje się za najwłaściwszy wybór pod względem trwałości oraz jakości, co rzecz jasna odzwierciedla się także w ich wyższej cenie. Wbrew powszechnym skojarzeniom, w dzisiejszych czasach większość skórzanych kurtek na motor ma sportowy krój, nie zaś tradycyjne wzornictwo rodem z filmów drogi z lat 70-tych. Nie znaczy to, że nie ma w sprzedaży słynnych skórzanych ramonesek.

Najważniejszą zaletą kurtek na motocykl wykonanych ze skóry jest przede wszystkim ich ogromna odporność na rozdarcie, skutkiem tego w przypadku upadku motocyklisty na nawierzchnię drogi zapewniają mu lepszą protekcję. Do kręgu przesądów trzeba też odłożyć już przekonanie, iż kurtka skórzana jest ciężka i nieelastyczna – te wykonane z nubuku czy skóry bydlęcej niedużo różnią się pod tym kątem od kurtek z tkanin uszytych z tkanin poliamidowych czy poliestrowych.

Kupujesz kurtkę na motor? Nie zapomnij jej przymierzyć!

Kurtka motocyklowa musi być wygodna, w związku z tym polecamy kupić ją w sklepie stacjonarnym, w którym możemy ją przymierzyć. W ten sposób będziemy mieć pewność, że kurtka jest dobrze dobrana do naszej figury. Niemniej jednak kupowanie kurtki na motor w sieci to też dobra opcja, o ile posiada się już inne produkty od wybranego producenta albo dobrze zna się własne wymiary. Kurtka motocyklowa powinna przylegać do korpus, lecz nie może utrudniać jego ruchów. Mierząc kurtkę wysuń dłonie na wprost pozorując, że trzymasz kierownicę. Jeżeli rękawy przesłaniają nadgarstki znaczy to, iż powinieneś wybrać mniejszy rozmiar. Zbyt luźna kurtka na motor podnosi ryzyko urazów, gdyż w czasie upadku protektory mogą zmienić pozycję względem ciała kierowcy i zwyczajnie nie wypełnią one swojego zadania. Dla maksymalnej wygody warto zwrócić również uwagę, czy kurtka posiada paski dopasowujące jej szerokość tułowiu, pasie i na ramionach.

Lokalizacja:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]