Najlepsza kawa w Twoim domu – kapsułki do ekspresu

Najlepsza kawa w Twoim domu – kapsułki do ekspresu

Kawa kapsułki. Uzyskaj więcej wiadomości.

Duża część z nas nie wyobraża sobie śniadania bez kubka ciepłej, smakowitej kawy, która w kilka chwil stawia na nogi i przygotowuje na ciężki dzień pracy. Przy mocnej kawie relaksujemy się również ze znajomymi, podjadając desery galeriach handlowych i plotkując o współpracownikach czy dyskutując o najnowszych wydarzeniach w kraju. Napój ten jest znany od kilkuset lat, ale nadal pijemy go na ogół w dwóch wersjach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Bo tak jest najszybciej i najwygodniej.

Kapsułki z kawą porównywalnie dobra jak w kawiarni

Kiedy pragniemy wypić kawę z dodatkami, z rzadkich gatunków bądź fantazyjnie sporządzoną idziemy na ogół do kawiarni, bo niewielu z nas ma umiejętności pozwalające na przygotowanie różnych napojów kawowych. Nie umiemy dobrać odpowiedniej mieszanki kawy do konkretnego napoju, nie znamy stosunku kawy do mleka i wody, więc nie wiemy jak zamienić espresso w idealne latte, cappuccino czy macchiato. Dlatego popularna od dziesięcioleci, a w Naszym kraju faktycznie dopiero w kilku minionych latach, stały się kapsułki do kawy, którą można przyrządzić w kilka minut w niewielkich dedykowanych ekspresach. Dlaczego tak pokochaliśmy kapsułki do kawy? Przede wszystkim dlatego, iż mając ekspres na kapsułki nie musimy martwić się o pilnowanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach zawarta jest perfekcyjnie odmierzona porcja kawy, aromatów oraz ewentualnych dodatków, a naszą rolą jest tylko położenie kapsułki z kawą w podajniku, dodanie do ekspresu odpowiedniej ilości wody, podstawienie kubka bądź filiżanki o odpowiedniej pojemności i odczekanie kilkudziesięciu sekund, aż urządzenie wykona całą robotę za nas.

Kapsułki kawy do ekspresu – dobra kawa w rozsądnej cenie

Ekspresy na kapsułki kawy nie są kosztowne – nieduże modele, które zmieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 250 zł. Same kapsułki do kawy to także nie jest duży wydatek. gdy przeliczymy koszt jednej kawy, to np. latte można przygotować w domu za niecałe 1,20 zł – 1,50 zł. Cena waha się oczywiście zależnie od od producenta kapsułek, ale w porównaniu z identycznym napojem podawanym w kafeterii, jest to zazwyczaj ok 20% ceny, jaką zapłacilibyśmy na mieście. Koszt kawy w kapsułkach jest z pewnością ich dużą zaletą. Konsumenci jednak zastanawiają się często czy nabywając ekspres jakiejś firmy nie będą ograniczeni do kupowania kapsułek tylko od jednego producenta. To bezpodstawne niepokoje. Dzisiaj do wszystkich wziętych systemów, takich jak Nescafe Dolce Gusto, Nespresso czy Tchibo Cafissimo można kupić kompatybilne kapsułki.

Lokalizacja:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]