Nie psuj pięknych wnętrz roletami. Zamontuj shuttersy w oknach

Nie psuj pięknych wnętrz roletami. Zamontuj shuttersy w oknach

Więcej szczegółów o shuttersach.

Projektując wystrój pomieszczenia, na ogół nie przeznacza się dużo czasu na okna. Zazwyczaj decyzja pada na klasyczne aranżacje, czyli firanki oraz zasłony, które czasami łączone są dodatkowo z żaluzjami. Niemniej jednak jest jeszcze jedno zyskujące sobie grono sympatyków rozwiązanie – okiennice ozdobne typu shutters.

Z czego wytwarzane są okiennice ozdobne typu shutters

Podstawową cechą shuttersów (czy też po polsku – szatersów) jest to, że poziome lamele zainstalowane na tego rodzaju okiennicach ozdobnych są ruchome, wobec tego można ustawiać je pod dowolnym kątem, w zależności od zachcianek mieszkańców. Wykonuje się je z listw drewnianych, z płyt pilśniowych, jak również polichlorku winylu (PCV). Okiennice ozdobne shutters montuje się przeważnie na oknach, jednak rewelacyjnie sprawdzą się też na drzwiach szafy. Shuttersy to wprawdzie dodatek na okna, który w polskich domach spotyka się wciąż sporadycznie, ale gros osób zapewne kojarzy je z ekranu telewizora bądź kina, gdyż tego rodzaju okiennice są często wykorzystywane na terenach z gorącym klimatem, a więc w Nowej Zelandii i Afryce Południowej.

Shuttersy nadają wnętrzom bardzo wytworny wygląd

Shuttersy to dekoracyjne okiennice które nie tylko wspaniale wyglądają, ale mają również zastosowanie. Dzięki nim można w pasywny sposób regulować wykorzystanie promieni słonecznych: latem uniemożliwiać gromadzenie się ciepła w domu, a w zimne – zatrzymać je przez dłuższy czas. Okiennice wewnętrzne pasują do przeróżnych stylów wnętrz i nie ma zazwyczaj przeszkód, by założyć je na zdecydowanej większości ram okiennych. Wytwarza oraz montuje się je na zamówienie, co skutkuje tym, że są – nie da się ukryć – droższym rozwiązaniem niż np. rolety. Shuttersy jednakże nadają wnętrzom nader gustowny wygląd, w wyniku czego wpływają na podniesienie wartości posesji. Trzeba też zaakcentować, że nachylenie lameli shuttersów jest ustawia się bez wykorzystania linek, co posiadacze psów i kotów oraz rodzice ciekawskich dzieci, które mogłyby zaplątać się zwisające łańcuszki, uznają z pewnością za kolejną zaletę.

Lokalizacja:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]