Niepowtarzalne ozdoby wnętrz – lampy solne

Niepowtarzalne ozdoby wnętrz – lampy solne

Jeśli chcesz kupić lampę solną, zobacz tutaj.

Drobne dekoracje z kamienia i minerałów od lat zajmują miejsce na naszych półkach. Przywozimy je z rozlicznych wypraw po Polsce, a czasem nabywamy impulsywnie, bo pasują do stylu, w jakim zaaranżowane jest wnętrze. Rzadko jakkolwiek są to przedmioty funkcjonalne – w większości wypadków służą po prostu jako dekoracje. Minerałem, którego można jednakże użyć do wykonania obiektów stosowanych na co dzień, jest sól kamienna. Sporządza się z niej najczęściej lampy, ale także inne narzędzia.

Lampa solna – każda z nich jest unikalna

Lampy solne są ładne i łatwo można je dopasować do aranżacji wnętrza, bo kupimy je w 3 kolorach (różowym, białym, szarym) i w licznych ich odcieniach. Wszystkie lampy solne są niepowtarzalne, bo nie ma brył kamiennych o takich samych kształtach i strukturze krystalizacji. Nadzwyczaj popularne są lampy solne, których klosze charakteryzują się nie obrobioną, naturalną powierzchnią. Często zdarza się jednak, że rzemieślnicy parający się produkowaniem takich lamp, nadają im regularne formy, m.in. sześcianu bądź walca.

Skąd wzięła się powodzenie lamp solnych?

Powszechnie sądzi się, iż lampy solne mają korzystne oddziaływanie na nasze samopoczucie. Przypisuje się im głównie właściwość jonizacji powietrza, czyli produkowania ujemnych jonów, równoważących te generowane przez wszędobylska elektronika. Aniony poprawiają jakość powietrza i ułatwiają swobodne oddychanie między innymi osobom borykającym się z alergią czy astma. Blask, jaki dają te lampy, jest kojący i łagodny, stąd poleca się stosowanie ich ludziom, którym dokucza bezsenność albo stres, bowiem z ich pomocą można skuteczniej się uspokoić. Ale z soli kamiennej nie tworzy się tylko lamp solnych. Produkuje się z nich także pojemniki na drobiazgi i cudowne świeczniki, a większe bloki z soli himalajskiej stosuje się w aranżacji wnętrz, jak również gastronomii.

Lokalizacja:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]