Ozdobne okiennice shutters – alternatywa dla żaluzji

Ozdobne okiennice shutters – alternatywa dla żaluzji

Kup okiennice shutters na skyshutters.pl.

Projektując wystrój wnętrza, z reguły nie przeznacza się wiele uwagi na okna. Najczęściej decyzja pada na klasyczne aranżacje, a więc firanki oraz zasłony, które czasami łączone są z żaluzjami. Aczkolwiek jest jeszcze jedno rzadko rozpowszechnione w Polsce rozwiązanie – okiennice wewnętrzne, czyli innymi słowy – shuttersy.

Charakterystyka shuttersów

Głównym atrybutem shuttersów (lub też po polsku – szatersów) jest to, iż poziome lamele zainstalowane na tych okiennicach ozdobnych są ruchome i można bez trudu je ustawić w różnych pozycjach, zależnie od kaprysu mieszkańców. Producenci wytwarzają je z drewna, z płyt pilśniowych, jak również PCV. Shuttersy montuje się zwłaszcza na oknach, jednakże rewelacyjnie sprawdzają się też na drzwiach bądź w szafach. Okiennice ozdobne shutters to co prawda dodatek na okna, który w europejskim budownictwie wykorzystuje się jeszcze stosunkowo rzadko, ale większość zapewne widziała je na ekranie telewizora bądź w kinie, bowiem tego typu okiennice są bardzo popularne na terenach z ciepłym klimatem, czyli w Australii oraz Afryce Południowej.

Dlaczego warto wybrać okiennice dekoracyjne shutters?

Nie licząc tego, że shuttersy okiennice ozdobne shutters doskonale wyglądają, mają one również pożyteczne funkcje. Dzięki nim można w pasywny sposób kontrolować wykorzystanie energii słonecznej: latem ograniczać gromadzenie się ciepła w pomieszczeniach, a w zimne – zapobiegać jego utracie. Okiennice wewnętrzne pasują do różnych stylów aranżacyjnych i nie ma zazwyczaj trudności, aby umieścić je na zdecydowanej większości ram okiennych. Wykonuje oraz montuje się je na zlecenie, co skutkuje tym, iż są zdecydowanie droższym rozwiązaniem niż na przykład rolety. Shuttersy jednak nadają wnętrzom niezmiernie stylowy wygląd, zatem wpływają na podniesienie wartości nieruchomości. Należy też zaakcentować, iż shuttersy są regulowane bez stosowania linek, co rodzice małych dzieci oraz właściciele psotnych zwierząt, które mogłyby zaplątać się dyndające żyłki, uznają zapewne za dodatkową zaletę.

Lokalizacja:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]