Jak robi się topaz mistyczny?

Jak robi się topaz mistyczny?

Sprawdź, gdzie zamówić topaz mistyczny.

Niepowtarzalny wygląd i nietypowy, jak na topaz, kolor to najważniejsze właściwości topazu mistycznego, od dawna cieszącego się dużym zainteresowaniem entuzjastów ozdób. Choć z pozoru łatwo pomylić się, iż to inny minerał, topaz mistyczny jest naprawdę zwykłym topazem. Jego wyjątkowe właściwości są efektem specjalnej technologii wyrobu – prawdziwy topaz jest podczas niej poddawany wpływowi gorąca oraz powlekany niezauważalną warstwą metalu ozdobnego. To dlatego topaz mistyczny prezentuje się tak zachwycająco.

Topaz mistyczny – odcienie

Kolory, jakie ma topaz mistyczny zależne są zwłaszcza od kruszcu, którym jest pokryty. Szczególnie często widywany jest karmazynowy topaz mistyczny, który powstaje w kąpieli z tytanem. Chrom powoduje natomiast, iż kamień przybiera purpurowy kolor, błękitny z kolei jest efektem podgrzania kamienia bez jakichkolwiek dodatków. Doskonałe efekty daje wykorzystywanie białego topazu – szczególnie pozyskanego w Afryce, Brazylii czy Azji.

Biżuteria z topazem mistycznym

Jak przed momentem wspomnieliśmy, niepowtarzalne właściwości topazu mistycznego są bardzo cenione przez jubilerów. Chętnie używają go zatem do wyrobu wisiorków, pierścionków i broszek. Wbrew powszechnemu mniemaniu biżuteria z topazem mistycznym może być noszona nie jedynie do wieczorowych strojów – świetnie prezentuje się także w pracy. Nie bez znaczenia jest również mnogość barw, sprawiająca, że łatwiej można dobrać biżuterię do swojego stroju.