Nie stać Cię na diament? Kup biżuterię z cyrkoniami

Nie stać Cię na diament? Kup biżuterię z cyrkoniami

Dowiedz się więcej o cyrkoniach na www.cyrkonie.com.pl.

W zdobnictwie popularnie wykorzystuje się wiele kamieni szlachetnych. Stanowią one olśniewający dodatek, a także w znaczący sposób podnoszą wartość wyrabianego przedmiotu. Skutkiem tego jest dość nieliczne grono ludzi mogących pochwalić się najlepszymi klejnotami w posiadanej biżuterii. Istnieją oczywiście też rozwiązania dla zwykłego człowieka.

Czym w ogóle są cyrkonie? Ich zastosowanie w biżuterii

Cyrkonie to sztucznie wytwarzane kamienie ozdobne, nie występujące w czystej postaci w naturze. Z powodu podobnych właściwości oraz wyglądu może z łatwością zastąpić diament. Zazwyczaj cyrkonia jest pozbawiona barwy, ale wersje z dodatkiem innych minerałów mogą przybierać dowolne odcienie lub nawet modyfikować je pod wpływem światła. Ze względu na przytoczone cechy estetyczne, cyrkonie stały się niezastąpione w jubilerstwie.

Medycyna i bizuteria, czyli w jakich dziedzinach wykorzystuje się cyrkonie?

Jak wspomnieliśmy cyrkonie na długi czas osiedliły się jako ozdoby w jubilerstwie, ale nie jest to bynajmniej jedyne ich zastosowanie. Wykorzystuje się je na przykład w stomatologii (jako przejściowe wypełnienie zębów mlecznych), w przemyśle lub też do sprawdzania pH w ekstremalnych temperaturach. Swego czasu, przez swoje cechy wykorzystywane były nawet w takich przedsięwzięciach, jak Rosyjskie misje kosmiczne. Jeśli jednak zaciekawieni jesteśmy najpopularniej pojawiającą się formą cyrkonii, czyli biżuterią, nabyć ją można na przykład za pomocą internetu.