Pierścionki z ametystami

Pierścionki z ametystami

Jeśli chcesz kupić ametysty, powinieneś odwiedzić ten adres.

Ametyst to według wielu najbardziej wyjątkowa odmiana kwarcu. Występuje na przykład w Chinach, Meksyku, Urugwaju i Rosji. Jego złoża znajdują się również w naszym kraju. Ametyst ma fioletową barwę, którą zawdzięcza śladowym ilościom glinu i żelaza. Pokaźną kolekcję biżuterii z tymi wyjątkowymi kamieniami szlachetnymi znajdą Państwo na stronie www.ametysty.com.pl.

Biżuteria z ametystami – uwielbiana od wieków

Biżuteria z ametystów odegrała swoją wielką rolę w historii. O tym, jak cenny to kruszec pisano już w Biblii. Berło brytyjskich królów było wysadzane ametystem, a w watykańskim skarbcu do tej pory znajduje się znany pierścień papieski z tym szlachetnym kamieniem. Z tego powodu biżuterię z ametystem można wkładać na ważne uroczystości rodzinne czy bale. Ametyst bardzo “lubi” srebro i w tym połączeniu wygląda wyjątkowo imponująco.

Właściwości biżuterii z ametystami

Ametyst to kamień relaksu. Z tego powodu biżuterię z tym przepięknym kamieniem możemy z powodzeniem nosić nie tylko ze względu na kolor i estetykę, lecz również z z powodu jego właściwości. Część kobiet, nosząc kolczyki z ametystem przez dłuższy okres czasu, zaczyna czuć spokój i zapomina o troskach. Na temat energii tego kamienia ozdobnego lepiej wyrobić sobie własne zdanie.