Wisiorki srebrne

Wisiorki srebrne

Jeśli chcesz nabyć zawieszki, koniecznie sprawdź wisiorki.srebrne.net.

Srebro to jeden z najczęściej stosowanych przez jubilerów surowców. Nie ma w tym jednak nic dziwnego – jest łatwe w obróbce, doskonale się prezentuje i cechuje je interesujący refleks. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne potrzebują jednak specjalnej dbałości – surowiec ten jest naprawdę delikatny, w związku z czym łatwo go uszkodzić. Jak zatem dbać o wykonane ze srebra ozdoby?

Silne środki myjące źle działają na wisiorki srebrne

Mocne środki myjące dla srebra okazują się szkodliwe. Pod ich wpływem surowiec może zmieniać kolory i pokrywać się osadem. Nie należy więc używać ich w celu czyszczenia biżuterii, a w czasie prac domowych bezwzględnie musimy ściągnąć noszone wisiorki srebrne lub pierścionki.

W czym trzymać wisiorki srebrne?

Wisiorki srebrne musimy chronić również wtedy, kiedy nie mamy ich założonych. Do ich trzymania należy znaleźć pudełka wykładane od środka delikatną tkaniną – zapobiegniemy w ten sposób ich zarysowaniu. Metal ten niezbyt dobrze reaguje też na styczność z wodą i wysokimi temperaturami, które mogą sprawić, że straci barwę albo zmieni kształt. Zanim włożymy parę ozdób do szkatułki, powinniśmy przed tym zabezpieczyć je miękką szmatką lub włożyć do plastikowego worka.

Czyszczenie wisiorków srebrnych

Do pielęgnowania wyprodukowanej ze srebra biżuterii należy użyć ciepłej wody z solą – świetnie usuwa pojawiający się na powierzchni tego materiału osad. Oprócz tego odpowiednie będą również alkohol, białko kurze i specjalne płyny. Do pielęgnacji wykonanych ze srebra ozdób powinniśmy korzystać z miękkich ścierek – twarde mogą porysować fakturę.