Złote, platynowe, grawerowane i gładkie – o obrączkach ślubnych

Złote, platynowe, grawerowane i gładkie – o obrączkach ślubnych

Kup obrączki Kraków.

Dla wielu ślub jest niezwykle emocjonującym dniem w życiu. Sakrament ten łączy nowożeńców po wsze czasy, a symbolem ich zaangażowania, wierności i miłości są obrączki ślubne, które wsuwają sobie nawzajem na palce.

Historia i obyczaje związane z obrączkami

Początkowo nie nie istniał podział na obrączki oraz pierścienie zaręczynowe, skutkiem tego mają one wspólną historię, która sięga wiele wieków przed naszą erą. Dopiero w XIII w. Kościół Katolicki włączył obrączki do prawa kanonicznego, w rezultacie czego podarowanie żonie pierścionka stało się cząstką ceremonii ślubu. Mężczyźni zaczęli nosić na palcu obrączkę ślubną kilka stuleci później, o czym jednak niedużo osób wie. Już uprzednio bywały przypadki, że zakładali pierścienie na dłoń jak wyruszali na wojenne wyprawy, aczkolwiek obyczaj ten spopularyzował się szeroko w minionym stuleciu, a konkretnie podczas Drugiej Wojny Światowej. Obrączka miała przywodzić na pamięć żołnierzowi, iż w ojczyźnie wyczekuje na niego żona, za którą walczy i której ma obowiązek pozostać wierny. W naszym kraju para małżeńska nosi obrączki ślubne na serdecznym palcu prawej dłoni, jakkolwiek w innych państwach, jak na przykład w Turcji, w Stanach Zjednoczonych Ameryki, w Meksyku albo w Iranie, zakłada się je na lewą rękę, którędy zgodnie ze starodawnymi wierzeniami biegnie mityczna “żyła miłości”, prowadząca prosto do serca. pierścionków zaręczynowych, młoda para wybiera oraz mierzy obrączki ślubne wspólnie, aczkolwiek zwyczaj rekomenduje, że przyszła żona nie powinna dokładać się do zakupu, ponieważ jest to obowiązek przyszłego męża.

Obrączki ślubne – wygraweruj datę ślubu, cytat lub imię małżonka

Przeciwnie do pierścionków zaręczynowych, obrączki cechują się bardziej subtelną stylistyką. Na przestrzeni wieków wytwarzano je z najrozmaitszych materiałów, w większym lub mniejszym stopniu wytrzymałych. Dopiero później zaczęto używać do tego metale (jak żelazo czy stal), które uosabiały siłę uczucia. Dzisiaj do ich stworzenia używa się przeważnie platyny i złota, które są oznaką ufności wobec małżonka. Rzecz jasna, są one także częstokroć ozdabiane kamieniami szlachetnymi, aczkolwiek nadal przeważnie nabywane są uniwersalne, gładkie pierścienie ze złota oraz delikatne obrączki, w których zastosowano kombinację dwóch typów złota (przykładowo białego z tradycyjnym). Sklepy jubilerskie, które specjalizują się w wykonywaniu obrączek ślubnych, świadczą także nierzadko usługę grawerowania artystycznego. Mamy zatem możliwość personalizacji obrączki dodając do nich imiona małżonka, datę ślubu bądź znaczący dla młodej pary cytat.

Lokalizacja:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]