Chcesz nauczyć się malarstwa cyfrowego? Postaw na kurs digital painting

Chcesz nauczyć się malarstwa cyfrowego? Postaw na kurs digital painting

Nigdy wcześniej nie widziałeś tak dobrej oferty kursu Photoshop!

Sztuka nie pozostaje w tyle i od dłuższego czasu próbuje podążać drogą cyfrowego postępu. Umiejętność malowania tradycyjnymi sposobami współcześnie nie jest już wystarczająca, żeby zdobyć pracę w branży filmowej bądź gamingowej, gdyż te sektory rozrywki na etapie projektowania świata przedstawionego oraz postaci korzystają przeważnie z profesjonalnego oprogramowania. Znając te realia ogromna grupa początkujących artystów zaczynając swoją przygodę z rysunkiem z miejsca sięga po znane programy, używane na co dzień w malarstwie cyfrowym.

malarstwo cyfrowe – jakie narzędzia można stosować?

Istnieje wiele programów używanych do malarstwa komputerowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najstarszych z nich jest Photoshop od Adobe, który mimo iż służył głównie jako narzędzie do obróbki fotografii, błyskawicznie stał się podstawowym softwarem ilustratorów oraz game developerów. Za sprawą sukcesu Photoshopa powstały kolejne analogiczne programy, jak przykładowo ArtRage, Affinity Photo czy Clip Paint Studio, w których przy zastosowaniu rozmaitych cyfrowych pędzli można stworzyć prace przypominające obrazy wykonane akwarelami, gwaszem bądź farbami akrylowymi. Malarstwo cyfrowe zapewnia artystom nieograniczoną wolność – twórca ma możliwość korygowania nietrafionych ruchów pędzla, a także ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowych farb nie musisz wszak uzupełniać!

Wybierz kurs digital paintingu online z możliwością konsultacji z twórcą szkolenia

Zasadniczo lekcje digital paintingu przebiega podobnie jak poznawanie tradycyjnych technik malarstwa. Owszem pierwsze kroki warto postawić na własną rękę, niemniej jednak aby rozwinąć w dobrym kierunku swoje umiejętności, a zarazem poznać wszelkie funkcje oprogramowania i najważniejsze techniki stosowania pędzli, należy wziąć udział w kursie opracowanym przez biegłego instruktora. Jeśli w pobliżu twojego miejsca zamieszkania nie funkcjonuje szkoła rysunku, która oferuje kurs malarstwa cyfrowego, możesz wykupić dostęp do różnorodnych kursów Photoshopa przez internet. Spektrum technik jakie wyjaśniają takie kursy jest ogromne i uczą one dużo więcej niż jedynie podstaw funkcjonowania programu. Ważne jest jednakże, by decydując się na kurs digital paintingu online znaleźć taki, który umożliwia kursantowi skonsultowanie się z twórcą szkolenia.

Lokalizacja:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]