Czy warto zapisać się na kurs górski?

Czy warto zapisać się na kurs górski?

Sprawdź informacje o zimowym kursie turystyki wysokogórskiej.

Góry bywają niebezpieczne, ale również są urzekające. Właściwie co kilka tygodni, a najczęściej w miesiącach, gdy urlopowicze masowo napływają do popularnych miejscowości turystycznych zlokalizowanych u stóp słynnych szczytów, w mediach słyszymy o kolejnych nieszczęśliwych wypadkach z udziałem osób, które bez należytego wyposażenia porwały się na wycieczkę szlakiem powyżej ich możliwości. Stąd tym, którzy uwielbiają wysokie góry i chcieliby nauczyć się przemieszczać po nich bez ryzyka, radzimy zgłosić się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Kurs turystyki wysokogórskiej – nauka w plenerze w niedużych grupach

Najlepszą drogą, aby pozyskać istotną wiedzę jest odbycie wszechstronnego kursu prowadzonego przez specjalistów z każdej z najważniejszych sfer łączących się ze wspinaczką górską, innymi słowy instruktorów wspinaczki, przewodników górskich i ratowników górskich. Z ich pomocą partycypanci kursu górskiego nauczą się m.in. poprawnego posługiwania się czekanem, poruszania się na rakietach śnieżnych oraz w rakach, przyswoją sobie zasady asekuracji, autoasekuracji oraz metody ratowania się przy upadku, przemieszczania się po trasach wyposażonych w via ferraty, jak również w zespole linowym. Co istotne, kurs górski przybliża uczestnikom podstawy survivalu, orientacji w terenie oraz medycyny górskiej, które okazują się niezbędne w przypadku różnych niebezpiecznych sytuacji. Szkolenie omawia dodatkowo zasady odpowiedniego działania w czasie lawiny.

Szkolenia górskie, w tym też zimowy kurs turystyki wysokogórskiej, organizuje zespół Exploruj.pl, który ma długoletnią praktykę jako realizator wypraw w pasma górskie całego świata. Szkolenia odbywają się w plenerze (w Polsce, w Austrii i na Słowacji) w niedużych grupach, które najczęściej nie przekraczają 5-6 osób. Dzięki temu zdobywanie nowych umiejętności ma miejsce w przyjemnej atmosferze. Instruktorzy mają wówczas możliwość przeznaczyć na każdego uczestnika szkolenia dostatecznie dużo czasu i uwagi, żeby mogli oni w pełni opanować najważniejszą wiedzę, niezbędną do pewnego poruszania się po górach.

Lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]