Kurs obsługi Blender 3D – czy warto w nim uczestniczyć?

Kurs obsługi Blender 3D – czy warto w nim uczestniczyć?

Po więcej szczegółów o modelowaniu 3D kliknij w to miejsce.

Świat rysunku nieprzerwanie się przekształca i coraz częściej twórcy odchodzą od dotychczasowych technik na rzecz wykonywania swoich dzieł tylko w tzw. digitalu. Dostępne oprogramowanie graficzne daje artystom nie tylko swobodę sporządzania ilustracji 2D, ale także odwzorowania obiektów 3D. Rozpoczęcie nauki modelowania 3D nie generuje w tej chwili dużych kosztów – każdy może bowiem ściągnąć program Blender, który daje wiele możliwości tworzenia animacji oraz obrazów 3D, a który przy tym jest w pełni darmowy.

Kursy modelowania 3D polecamy w małych zespołach

Obsługę każdego programu można przyswoić sobie samemu, niemniej jednak proces ten ciągnie się wtedy dłużej i nierzadko bywa niezwykle irytujący. Dlatego też partycypacja w kursie modelowania 3D będzie wyjątkowo pomocne osobom, które niedawno poznali program Blender. Oswajanie się z poszczególnymi narzędziami oraz funkcjami czy nanoszenie różnorodnych tekstur i efektów na modelowany obiekt będzie szybsze, jeśli będzie prowadzone pod okiem doświadczonego instruktora. Pedagog na bieżąco prowadzi korektę projektów wykonywanych przez uczestnika kursu wskazując elementy, które należy dopracowac oraz proponując ku temu stosowne rozwiązania. Jak w przypadku innych kursów dobrze jest, żeby odbywał się on w małych grupach, co pozwoli pedagogowi na poświęcenie każdemu kursantowi należytej uwagi.

Modelowanie w Blenderze 3D dla artystów jak i hobbystów

Tworzenie modeli oraz animacji 3D jest w dzisiejszych czasach zdolnością pożądaną i poważaną przede wszystkim w branży projektowej, gier wideo i filmowej. Poznanie oprogramowania Blender 3D otwiera zatem niemało nowych możliwości zawodowych. W czasie kursu tworzy się pierwsze profesjonalne dzieła, które potem można bez skrępowania dołączyć do swojego portfolio. Nie oznacza to jednakże, iż kursy modelowania 3D kierowane są tylko do osób, które chcą pracować zawodowo np. w animacji i wiążą z tym swoją przyszłość zawodową. Spory procent uczestników tego rodzaju warsztatów to po prostu artyści i hobbyści, którzy pragną odkryć nowe formy wyrażania siebie bądź poszerzyć swoje dotychczasowe umiejętności.

Lokalizacja:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]