Najlepsze do zwiedzania atrakcje w Małopolsce

Najlepsze do zwiedzania atrakcje w Małopolsce

Miejsca do zwiedzania w Małopolsce. Uzyskaj więcej informacji na visitmalopolska.pl.

Tatry, Przełom Dunajca, kopalnia soli w Wieliczce – to w najwyższym stopniu oczywiste atrakcje Małopolski. Jakie jeszcze interesujące miejsca należałoby odwiedzić? Opisujemy ciekawe, popularne oraz nieznane, lecz z pewnością najlepsze miejsca w Małopolsce.

Nieznane miejsca w Małopolsce / Piękne, choć niepopularne miejsca w Małopolsce / Najładniejsze nieznane miejsca w Małopolsce / Mało znane oraz nowe miejsca w Małopolsce

Atrakcji w Małopolsce będzie bez liku – w wielu z nich spotkamy tłumy, jednak czy znasz te mniej legendarne i nowe miejsca w Małopolsce, które warto ujrzeć?
Zamek Tenczyn w Rudnie nie jest atrakcją totalnie nieznaną, jednak jednak mniej słynną niż inne malownicze ruiny – odwiedzają go głównie wielbiciele zamków oraz mieszkańcy okolicy. Jednak zamek Tenczyn nie bez powodu bywa określany jako perła na Szlaku Orlich Gniazd – ruiny, choć nie są rozległe, przedstawiają się interesująco, a nawet tajemniczo, a na dodatek rozciąga się z nich prześliczny widok – przy należytej pogodzie można podziwiać Tatry.
Inne mniej kultowe atrakcje w Małopolsce to drewniane kościoły oraz cerkwie. Jeden z w najwyższym stopniu interesujących drewnianych kościołów znajduje się w Dębnie Podhalańskim – został wpisany na listę UNESCO pomiędzy innymi ze względu na najprzyzwoiciej zachowaną polichromię w Europie, jaka zdobi jego wnętrze.
Małopolska słynie z Tatr oraz Pienin, ale warte uwagi są również mniej widokowe pasma górskie. Przykładem nieomalże nieznanego miejsca w Małopolsce jest nadzwyczaj romantyczny Beskid Niski, o dużo mniej skomercjalizowany oraz słynny aniżeli Bieszczady, choć ma analogiczne zalety.
Atrakcyjne miejsca w Małopolsce / Piękne oraz godne polecenia miejsca w Małopolsce / Najpiękniejsze ciekawe miejsca w Małopolsce / Powinieneś to zobaczyć! Atrakcyjne miejsca w Małopolsce
Wszyscy słuchali o kopalni soli w Wieliczce, jednak mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że kopalnia soli w Bochni to najstarszy działający zakład przemysłowy w Europie, a tutejsza historia wydobycia soli ma nawet 3500 lat.
Inne piękne, ciekawe miejsce w Małopolsce to niewątpliwie Zalipie, inaczej wieś ze słynnymi bielonymi chatami ozdobionymi kolorowymi kwiatami.
Na koniec należy nadmienić o Dolinkach Krakowskich. Podróżnicy poniekąd tutaj nie docierają, chociaż tutejsze skały przyciągają hobbystów wspinaczki, nie wyłącznie laików, lecz też uznanych alpinistów i himalaistów.