Czy odważysz się na trekking po Himalajach?

Czy odważysz się na trekking po Himalajach?

Himalaje wyprawa. Więcej szczegółów na https://www.exploruj.pl/gora/himalaje/.

Łańcuch Himalajów wraz z położonym w sąsiedztwie pasmem Karakorum to obszary po prostu legendarne. Wpływa na to mnóstwo czynników – przede wszystkim fakt, iż są to najwyższe pasma górskie na Ziemi i to , rzecz jasna, w tym miejscu znajdują się wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Nie sposób nie wspomnieć także o ekstremalnej trudności niektórych szczytów oraz tym, iż to właśnie te góry stanowią pole rywalizacji uznanych himalaistów z całego świata. Nie może więc zadziwiać popularność, jaką wycieczki w Himalaje cieszą się także pośród okazjonalnych turystów.

Jak zorganizować trekking w Himalajach?

Na początku warto zaznaczyć, iż jeżeli mówimy o trekkingu, Himalaje i Karakorum są najtrudniejszymi łańcuchami – nawet, jak wyprawa nie dotyczy wejścia na dany szczyt. Kłopoty sprawia także samo opracowanie wyjazdu – kupno biletów lotniczych oraz zdobycie pozwolenia i wizy. Wobec tego najodpowiedniejszym wyjściem będzie skorzystanie z usług firm aranżujących trekkingi w tych okolicach. Dodatkową zaletą jest piecza wykwalifikowanych przewodników (w tym posługujących się językiem polskim), dzięki czemu trekking w Himalajach stanie się bezpieczny nawet dla osób, nie mających doświadczenia w poruszaniu się na tych wysokościach.

Trekking w Himalajach – wycieczki wokół Annapurny lub Manaslu

Z jasnych względów osoby podczas swojego pierwszego wyjazdu w Karakorum bądź Himalaje z rzadka decydują się na zdobywanie ośmiotysięczników. Nie świadczy to jednak, iż te góry staną się ich niespełnionym marzeniem, bowiem częstokroć organizowane są trekkingi w pobliżu takich wierzchołków jak Shishapangma, Manaslu czy Everest. Na uczestników tych wypraw czeka nie tylko okazja do przezwyciężenia swoich słabości, ale również możliwość przyjrzenia się codziennemu życiu Nepalczyków i podziwianie nieporównywalnie pięknych widoków, jak na przykład lodowiec Khumbu u stóp Everestu.

Lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]