Czym są trekkingi i kto może wziąć w nich udział?

Czym są trekkingi i kto może wziąć w nich udział?

Nigdy wcześniej nie spotkałeś tak dobrej oferty trekkingów!

Wycieczki w góry mogą przybierać wiele postaci. Od nieśpiesznych spacerów po prostych trasach w bezpiecznym sąsiedztwie domów turysty, przez piesze, wielogodzinne marsze po szlakach klasyfikowanych wyżej na skali skomplikowania, aż po wymagające trekkingi. Aby podjąć się tych ostatnich, potrzebne jest doświadczenie w wędrówkach po górach (po oznaczonych szlakach, jak i poza nimi), co najmniej dobra sprawność fizyczna, jak również biegłość obsługiwania sprzętu turystycznego i wspinaczkowego. Jednakże za niejednokrotnie ogromny wysiłek otrzymujemy możliwość podziwiania przepięknych widoków i obcowania z dziewiczą naturą.

Trekkingi – poziomy trudności

Poziom trudności jest uzależniony od terenów, przez które prowadzą trekkingi. Specjaliści rozróżniają 3 poziomy trudności pieszych wypraw w regiony górzyste. W trekkingach najniższego stopnia partycypować mogą Ci, którzy mają dobrą kondycję, a stan ich zdrowia nie jest przeszkodą do intensywnego wysiłku. Kolejny stopień trudności wymaga solidnej kondycji fizycznej i minimum elementarnego doświadczenia w górach – chociażby w Tatrach. Najwyższy poziom to wycieczki dla jednostek z wysoką kondycją, wiedzą z zakresu charakteru wysokich łańcuchów górskich i radzącym sobie z użyciem sprzętu, a także nieobawiających się uciążliwych warunków obozowania podczas długiej wędrówki.

Trekkingi w górach Azji i Europy

Trekkingi można prowadzić we wszystkich łańcuchach górskich. W naszym kraju miłośnicy tego rodzaju obcowania z naturą w najwyższym stopniu cenią sobie szlaki w Tatrach. Jeśli zaś idzie o inne pasma na kontynencie europejskim, ogromną popularnością szczycą się Karpaty Wschodnie, Góry Przeklęte na Bałkanach, Alpy oraz graniczące z Azją Kaukaz i Ural. Najbardziej obeznane w trekkingu jednostki powinny natomiast spróbować swoich sił w czasie wyprawy w Andach, Karakorum bądź Himalajach.

Lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]