Turystyka górska – wyprawa na górę Kilimandżaro

Turystyka górska – wyprawa na górę Kilimandżaro

Wycieczka Kilimandżaro - więcej o ofercie na https://www.exploruj.pl/wyprawy/kilimandzaro-mount-meru-i-safari-w-afryce/.

Zdobywanie wierzchołków gór to ambicja licznych podróżników, którzy uwielbiają nietuzinkowe wyzwania. Niezatartych przeżyć niewątpliwie dostarczy wyprawa na Kilimandżaro.

Czy warto uczestniczyć w wyprawie na Kilimandżaro?

Położona w Tanzanii góra Kilimandżaro jest najwyższym szczytem Afryki – wznosi się prawie 6000 m nad poziom morza. Podróżników przyciągają głównie sposobność obserwacji wyjątkowych zwierząt w ich naturalnym środowisku, kurczące się już lodowce, jak również niepowtarzalne widoki. W skład masywu Kilimandżaro wchodzą Mawenzi, Uhuru i Shira – trzy góry będące pozostałością po wulkanach. Wyprawa na najwyższy afrykański szczyt wymusza właściwą preparację – ze względu na znaczną wysokość realne jest ryzyko rozwinięcia się choroby wysokościowej, a zmieniające się warunki atmosferyczne sprawiają, że dotarcie na szczyt masywu stanowi dla turystów trudne zadanie. Osoby chcące uczestniczyć w wyprawie powinny dysponować dobrą kondycją fizyczną i psychiczną, które umożliwią maszerowanie przez blisko 7 do 8 godzin na przestrzeni wielu dni.

O czym powinno się pamiętać przed wyprawą na Kilimandżaro?

W toku przygotowywania się do wyprawy na Kilimandżaro należy poddać się obligatoryjnemu szczepieniu przeciw żółtej febrze, po którym pacjent odbiera tzw. Żółtą Książeczkę. Przed podróżą wskazane jest również zrobić zapas medykamentów o działaniu przeciwmalarycznym. Przed zarażeniem się uchroni także stosowna profilaktyka – stosowanie preparatów odpędzających insekty oraz nakładanie odzieży zakrywającej ramiona i nogi. A w jaki sposób zapobiec wystąpieniu choroby wysokościowej? Ekspedycja na szczyt Kilimandżaro należy poprzedzić trwającą kilka dób aklimatyzacją, która przystosuje organizm do do rozrzedzonej atmosfery.

Lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]