Szukasz ciekawych miejsc w Małopolsce? Zajrzyj na ten portal

Szukasz ciekawych miejsc w Małopolsce? Zajrzyj na ten portal

Wszystko o atrakcjach w Małopolsce.

Pomimo, że małopolskie jest jednym z najmniejszych polskich województw, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno przyjezdnym zza granicy, jak i z innych regionów kraju. Dzieje się tu wiele, więc często z trudem można znaleźć coś dla siebie w ogromie informacji o zbliżających się wydarzeniach kulturalnych czy sportowych i godnych zwiedzenia zabytkach w Małopolsce.

Ciekawe miejsca w Małopolsce – poznaj portal stworzony specjalnie dla turystów

Aby przedstawić zainteresowanym ciekawe miejsca turystyczne tego regionu, powstała witryna visitmalopolska.pl. Dostarcza on wiadomości nie tylko o najciekawszych zabytkach oraz miejscach w tym województwie, jak też o wystawach i imprezach folklorystycznych, sportowych czy kulturalnych organizowanych na jego terenie. Portal prowadzi Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach MSIT, czyli Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże strona? Turyści planujący pobyt w Małopolsce o razu na stronie głównej zauważą mapę, na której szybko odnajdą Centra Informacji Turystycznej, pensjonaty, hotele i schroniska młodzieżowe oraz muzea i zabytki zlokalizowane w miastach Małopolski. Serwis pomaga zaplanować wizytę na południu Polski również pod względem logistycznym, dostarczając informacje zarówno o lotniskach i dworcach kolejowych, jak i o parkingach i wypożyczalniach pojazdów. Dodatkowo dla tych, którzy z rozmaitych powodów nie mogą przyjechać do Małopolski, strona przygotował kilka wirtualnych spacerów prezentujące między innymi atrakcje narciarskie, Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO oraz piękno lokalnego folkloru.

Witryna o najciekawszych miejscach Małopolski z myślą o zagranicznych odwiedzających

Portal visitmalopolska.pl nie zaniedbuje również przyjezdnych z zagranicy, którzy ochoczo przyjeżdżają do Krakowa, Zakopanego oraz pozostałych tatrzańskich miejscowości. Ciekawostki dodawane na portalu publikowane są wobec tego w języku angielskim, ale oprócz tego w między innymi w języku słowackim, rosyjskim oraz niemieckim, francuskim. Niesłychanie przydatna dla cudzoziemców jest też podstrona Rozmówki, na której poznają podstawowe słówka i powiedzenia, które pomogą im dogadać się z Polakami w rozmaitych sytuacjach, w których mogą się znaleźć w czasie wczasów w Polsce. Zagraniczni podróżnicy znajdą tu wykaz ambasad i konsulatów mających swoje siedziby na terenie województwa małopolskiego.

Lokalizacja:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego