Platforma rowerowa na hak – co powinieneś o niej wiedzieć?

Platforma rowerowa na hak – co powinieneś o niej wiedzieć?

Jeśli chcesz kupić bagażnik na rowery na hak Thule, koniecznie sprawdź ebagaznik.pl/pl/c/Platformy-rowerowe/66.

Budowa dróg rowerowych nie tylko w największych aglomeracjach, ale również w szeregu miejscowości turystycznych w Polsce i za granicą doprowadziła to tego, że pakując się na urlop chcemy wziąć dodatkowo rower. Gdy nasz rower się składa, a wyjeżdżamy bez współtowarzyszy, można wepchnąć go do bagażnika samochodu. Kłopoty pojawiają się, jeśli podróżujemy całą rodziną i chcemy zmieścić gdzieś trzy lub cztery rowery. W takiej sytuacji trzeba użyć platformy rowerowej.

Jak platforma rowerowa wpływa na prowadzenie auta?

Rowery da się przewozić na dachu auta, montując na nim dodatkowe uchwyty rowerowe do bagażnika dachowego, albo na platformie rowerowej instalowanej na haku. Obie metody pozwalają na przewóz nawet do 4 jednośladów. Uchwyty rowerowe są tańszym rozwiązaniem, ale mają również kilka wad. Zamocowanie, a później zdjęcie z nich roweru, może być niełatwe zwłaszcza dla niewysokich osób. Ponadto ustawienie rowerów na bagażniku dachowym zwiększa wysokość samochodu, i chociaż z reguły nie przeszkadza to w czasie przejazdu pod niewysokimi bramami, mostami oraz kładkami dla pieszych, to zmienia sterowność samochodu z uwagi na większą podatność na mocne podmuchy wiatru. Z kolei platformy rowerowe montowane na hak wydłużają samochody, w następstwie tego osoby je prowadzące powinni zachować wzmożoną ostrożność podczas cofania i parkowania tyłem pojazdu. Jednoślady ułożone na platformie nierzadko także sterczą poza boczny obrys pojazdu, a to może być utrudnieniem przy wymijaniu innych uczestników ruchu na ciasnych drogach.

Bagażnik rowerowy – na co zwrócić uwagę przed jego zakupem?

Postanawiając o kupnie bagażnika rowerowego na hak trzeba przedtem odpowiedzieć sobie na parę pytań. Jest to stosunkowo kosztowny sprzęt, toteż trzeba już na początku ustalić ile sztuk rowerów ostatecznie będziemy pragnęli transportować. Platforma rowerowa od uznanego producenta, np. od Thule, będzie służyła nam lata i jeśli nabywamy ją z myślą o rodzinnych podróżach, warto wybrać taką, na której przewieziemy 3 bądź cztery jednoślady. Inną ważną kwestią jest sprawdzenie całkowitego ciężaru rowerów – przed zamówieniem platformy trzeba zweryfikować czy udźwignie ona ciężar jaki potrzebujemy na niej zamontować. Dowiedzmy się również jak przytwierdzane są rowery do bagażnika na hak. Większa ilość mocowań utrzymujących jednoślad w miejscu minimalizuje zagrożenie jego przesunięcia się w trakcie podróży, skutkujące możliwym zarysowaniem karoserii. W razie wątpliwości, która platformę rowerową wybrać, polecamy zwrócić się po wskazówki do reprezentanta sklepu mającego w ofercie takie akcesoria.

Lokalizacja:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]