Kosmetyki do makijażu twarzy – jak z nich korzystać?

Kosmetyki do makijażu twarzy – jak z nich korzystać?

Jeśli potrzebujesz kosmetyków do makijażu twarzy, skieruj się tu.

Do wykonania podstawowego makijażu twarzy potrzeba paru kosmetyków. Wstępnie na uprzednio przygotowaną skórę nakładamy bazę pod makijaż. Zależnie od rodzaju cery, możemy wybierać spośród produktów rozświetlających, wygładzających pory czy matujących. Co kluczowe, aplikacja bazy pod makijaż pozwala też na przedłużenie żywotności makijażu.

W drugim kroku nakładamy cienką warstwę podkładu, który dopasowujemy do potrzeb skóry. Spośród obecnych na rynku podkładów pod makijaż, możemy wybrać produkty dające matowe albo rozświetlające wykończenie, a także – w zależności od oczekiwanego stopnia krycia – mocno lub lekko kryjące.

Po zaaplikowaniu podkładu pod makijaż, trzeba utrwalić go pudrem. Pudry do twarzy dzieli się na utrwalające oraz matujące, a także pudry subtelnie rozświetlające, które na pewno przydadzą się posiadaczkom suchej cery. W sklepach można znaleźć puder między innymi w kompakcie lub w formie sypkiej.

Korektory do twarzy mają za zadanie skryć niedoskonałości cery oraz cienie pod oczami. W zależności od preferencji możemy wybrać te zastygające i silnie kryjące albo kremowe, które nie obciążają delikatnej skóry pod oczami. Utrwalamy je zazwyczaj przy pomocy pudrów rozświetlających, aplikowanych nawilżoną gąbeczką czy też pędzelkiem. Natomiast te o zbitej konsystencji, które służą do ukrywania mankamentów cery, nanosi się je punktowo koniuszkiem palca lub niedużym pędzelkiem.

Po zbalansowaniu kolorytu skóry twarzy i jej przypudrowaniu, należy ją wymodelować przy pomocy bronzerów do twarzy. Bronzery dzielimy na kosmetyki do konturowania, które są przeważnie matowe i posiadają nieco szarawą barwę oraz na kosmetyki do ocieplania skóry, mające odbijające światło cząsteczki.

Pudry rozświetlające należy nanosić na wierzchołki kości policzkowych. Sprawiają one, że oblicze wygląda zdrowo, a równocześnie pomagają zakamuflować oznaki przemęczenia.

Żeby cera promieniowała wigorem, powinno się sięgnąć po róże do policzków. Ich odcień trzeba odpowiednio dobrać do barwy skóry – wybrać chłodny lub ciepły. Jeżeli zaś borykasz się z dostrzegalnymi naczynkami lub w ogóle z zaczerwienioną cerą, to warto kupić odcienie pomarańczu, które ukrywają różowe odbarwienia skóry.

Jeżeli chcesz, by makijaż wyglądał świeżo przez kilkanaście godzin, należy użyć utrwalaczy makijażu. W sprzedaży dostępne są takie o własnościach bardziej rozświetlających, a więc przydające cerze blasku, bądź lekko matujących, które opracowane zostały przede wszystkim dla osób ze skórą mieszaną albo tłustą. Utrwalacze to produkty w formie sprayu.

Nałożenie codziennego makijażu twarzy nie jest skomplikowane i wymaga posiadania zaledwie paru kosmetyków. Trzeba mieć jednakże na uwadze, aby właściwie dobrać je do naszego typu urody i cery.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]