Panele podłogowe – sprawdź, jak montować podłogi drewniane

Panele podłogowe – sprawdź, jak montować podłogi drewniane

Jeśli chcesz zamówić podłogi panelowe, koniecznie odwiedź ten adres.

Panele podłogowe prezentują się prawie tak, jak drewniane podłogi, a są od nich dużo tańsze. Niskie ceny to tylko jedna z wielu dobrych stron paneli podłogowych – można je zamontować w dosłownie parę chwil, a wszyscy uporamy się z tym bez korzystania z usług profesjonalistów. Przygotowaliśmy dla ciebie artykuł, w którym objaśniamy, jak zamontować panele podłogowe.

Przygotuj grunt pod panele podłogowe

Panele podłogowe nie lubią wilgoci – maksymalna wilgotność wylewki to 3%. Nie możesz zapominać również o oddzieleniu ich od podłoża – najlepiej sprawdzi się tu folia paroizolacyjna o gramaturze minimum dwóch dziesiątych milimetra i wełna mineralna. Po ich kupieniu nie odpakowuj paneli – najlepiej zrobisz, czekając kilka dni – dzięki temu wszystkie wyschną. Wszystko gotowe?

Jak montować panele podłogowe?

Na początek najbardziej istotna rada – panele podłogowe powinieneś układać startując z kąta pokoju. Zaraz po rozpakowaniu, dokładnie sprawdź je i zwróć uwagę na ewentualne uszkodzenia, bowiem potem producent ma prawo nie uznać reklamacji. Zadbaj też o temperaturę podłogi – absolutnie minimum wynosi 15 stopni Celsjusza. Montuj je prostopadle do okna, a w niezbyt szerokich pomieszczeniach – tak, by dłuższa krawędź była równoległa do dłuższej fasady. Z połączeniem paneli, dzięki prostemu mechanizmowi klików, nie będziesz miał najmniejszych problemów.

Panele podłogowe muszą pracować

Podobnie jak inne produkty drewnopochodne, panele podłogowe są wrażliwe na skoki ciepła w pokoju. Należy więc zostawić szczeliny przyścienne o rozmiarze przynajmniej dziesięciu milimetrów, do których zakrycia mogą posłużyć listwy podłogowe.

Lokalizacja:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]