Akcesoria szalunkowe – niezbędne w budownictwie

Akcesoria szalunkowe – niezbędne w budownictwie

Szukasz akcesoriów szalunkowych? Kliknij tutaj.

Akcesoria szalunkowe to podzespoły, które służą do wspierania deskowań i przydają się na wszystkich budowach. Jakie moduły używa się w trakcie szalowania? Dlaczego warto zamawiać je w sklepach internetowych?

Akcesoria szalunkowe – ich typy i przeznaczenie

By szalunki stropowe, używane do wykopów czy ścienne były wykonane we właściwy sposób, niezbędne są odpowiednie akcesoria szalunkowe. Ich wytwórcy dostarczają aktualnie mnóstwo materiałów używanych do wzmacniania szalunków, m.in. ściągi szalunkowe, napinacze rygla, sworznie napinające, nakrętki, zaciski sprężynowe, klucze do żabek napinających i rusztowań, listwy pozycjonujące czy fazujące, rurki dystansowe oraz korki i stożki. Ściąg szalunkowy, zwany także ankrą szalunkową, to pręt z gwintami, który pozwala utrzymać stosowny odstęp pomiędzy płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący służy do łączenia narożnika z płytą szalunkową. Do ściągu dołączone są nakrętki przegubowe, motylkowe lub talerzowe. Z kolei żabki napinające wykorzystywane są jako zaczepy umożliwiające spięcie szalunku za pomocą drutu zbrojeniowego. Żabki gwarantują szczelność konstrukcji po zdjęciu szalunków. Wśród akcesoriów szalunkowych bardzo ważną rolę pełnią też dystanse, które umożliwiają utrzymanie właściwej odległości między prętami a szalunkiem. Kupując akcesoria nie sposób pominąć też ocynkowanych nakrętek pasujących do ankr.

Dlaczego warto zamówić akcesoria szalunkowe online?

Szeroki wachlarz akcesoriów szalunkowych dostępny jest w bogato wyposażonych sklepach internetowych. Sklepy te oferują wysokiej jakości elementy od wielu producentów. Akcesoria szalunkowe są kompatybilne z popularnymi deskowaniami Rasto, Tekko czy Peri i są do nabycia w rozsądnych cenach.

Lokalizacja:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]