Jakie baseny kąpielowe i akcesoria do nich są dostępne?

Jakie baseny kąpielowe i akcesoria do nich są dostępne?

Szukasz basenów kąpielowych? Wejdź na www.baseny.kapielowe.pl.

Basen kąpielowy niemal zawsze kojarzy się z prestiżem, ale jest to też ogromna przyjemność, sposób na odpoczynek czy na uprawianie sportu. Na basen więc na pewno warto się zdecydować, pamiętając jednak, aby stawiać jedynie na profesjonalne rozwiązania. Baseny kąpielowe zaprojektowane, zbudowane oraz konserwowane przez profesjonalną firmę to gwarancja ich funkcjonalności oraz trwałości.

Jakie baseny kąpielowe można spotkać?

Baseny dzielą się na baseny profesjonalne, na przykład do ośrodków spa lub pływalni, a także baseny prywatne – ogrodowe, wewnętrzne bądź przydomowe. Podział na baseny wewnętrzne i zewnętrzne to kolejne kryterium. W przypadku basenów wewnętrznych potrzebne jest zbudowanie hali basenowej, która powinna spełniać określone warunki, na przykład dotyczące wytrzymałość materiałów budowlanych na chemię basenową czy wilgotności powietrza. Wybór profesjonalistów jest zatem kluczowy do jego budowy.
Poza tym istnieje ogromna liczba rodzajów basenów. Można zdecydować się na różne kształty: płytkie brodziki, baseny prostokątne, okrągłe czy ósemkowe czy długie baseny typu fast lane, doskonałe dla miłośników pływania oraz zwolenników dbania o kondycję. Dostępne są także baseny o różnych konstrukcjach, na przykład modele, które mają całe niecki wpuszczane w ziemię bądź też obniżony poziom wody, co wygląda bardzo efektownie.

Dodatki do basenów kąpielowych

Pragnąc zminimalizować koszty, przy projektowaniu i budowie basenu można wybrać podstawowe rozwiązania, jednak nie zawsze dodatkowe akcesoria generują wielkie wydatki. Wspaniale wygląda na przykład oświetlenie basenowe, które podświetla wodę, dzięki czemu uatrakcyjnia również halę basenową czy ogród. Godnym polecenia wyborem w przypadku basenów zewnętrznych jest zadaszenie, które wydłuża sezon kąpieli z trzech do aż sześciu miesięcy, a także chroni prywatność oraz gwarantuje bezpieczeństwo dzieci oraz zwierząt domowych. Jeżeli basen ma być wykorzystywany przede wszystkim do wypoczynku, warto zdecydować się na specjalne schody. Podobnych możliwości jest jednak znacznie więcej – jedne zwiększają walory funkcjonalne basenu, inne zaś dodają mu ekskluzywnego charakteru.

Lokalizacja:
Baseny Kąpielowe Biuro Budowy, Projektów i Doradztwa Sp. z o.o.
ul. Rubinowa 2A
44-121 Gliwice

Tel.: +48 (32) 332-69-11
E-mail: [email protected]