Niezastąpione na każdej budowie – o szalunkach

Niezastąpione na każdej budowie – o szalunkach

Kup szalunki Kraków.

Szalunki, nazywane również deskowaniem, to tymczasowe konstrukcje umożliwiające wznoszenie murów budynków. Zazwyczaj używa się ich podczas wylewania murów betonowych – wówczas są one potrzebne do tego, żeby odpowiednio je ukształtować i zapobiec rozlewaniu się mieszanki. Ponadto szalunki wykorzystuje się też podczas stawiania budynków murowanych, gdzie ich zastosowanie umożliwia wykonanie prześwitów na drzwi, bramy oraz okna. W tym artykule wyjaśniamy, z czego robi się współczesne szalunki i w jaki sposób inwestorzy mogą je znaleźć.

Z jakich surowców wykonane są szalunki?

Najdłużej znanym rodzajem szalunków jest konstrukcja sporządzona z mocnych sklejek scalonych ze sobą gwoździami albo drewnianych desek, która po rozmontowaniu może zostać wykorzystana powtórnie. Rozbiórka takich szalunków jest jednakże pracochłonna – większa część inwestorów oraz wykonawców decyduje się zatem na użycie szalunków wielokrotnego użytku – systemów służących do szybkiego i łatwego rozkładania bądź składania. Tego rodzaju szalunki mogą być wykonane ze sklejki, drewna lub metalu, jak również zestawiać dwa lub trzy surowce. Z reguły jednakże wykorzystuje się sklejkę – przeważnie z takich gatunków drewna jak topola i brzoza, a całą konstrukcję spajają łączniki, belki, narożniki i głowice ze stali bądź aluminium.

Wynajęcie szalunków – kto powinien skorzystać?

Firmy cyklicznie parające się pracami murarskimi posiadają swoje szalunki. Inaczej jest jednakże w przypadku ekip, które świadczą inne usługi i inwestorów, którzy planują zamierzających postawić jeden obiekt. Zakup wszelkich elementów niezbędnych do skonstruowania szalunku byłby całkiem nieodpowiedzialny finansowo . Dużo lepszym rozwiązaniem jest wypożyczenie szalunków.

Lokalizacja:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]