Ponadczasowe okna skrzynkowe

Ponadczasowe okna skrzynkowe

Dowiedz się więcej o oknach drewnianych skrzynkowych na www.oknostol.com.pl.

Okna skrzynkowe utożsamiamy zwłaszcza z zabytkowymi budynkami. Często zauważyć je można w zabytkowych kamienicach, wiejskich chałupach oraz dworkach. Dziś są one produkowane przede wszystkim z myślą o założeniu w takich budynkach, bo użycie tego typu okien wymagane jest przez urzędników. Należy jednak zauważyć, że z uwagi na ich względy wizualne coraz częściej zakładane są również we współczesnych budynkach. Tym bardziej, że obecne modele są tak samo funkcjonalne, co okna wykonane tradycyjnymi sposobami. Jak jednak prezentują się okna skrzynkowe? Z jakich materiałów są produkowane?

Okna skrzynkowe – konstrukcja

Nazwa okien skrzynkowych nawiązuje do ich konstrukcji. Składają się one z dwóch skrzydeł, pomiędzy którymi znajduje się powietrze. Jest to swego typu izolacja, która zabezpiecza pomieszczenie przed chłodem. Okna skrzynkowe w wiekowych obiektach nierzadko podzielone są na czworo części – dwa górne, mniejsze skrzydła są zamykane oddzielnie i przed laty służyły do wentylowania pomieszczeń. Taka konstrukcja szczególnie dobrze zda egzamin w obiektach wzniesionych przed laty – między innymi domach drewnianych.

Okna skrzynkowe – materiały

Okna skrzynkowe, tak jak pozostałe typy, muszą być wyprodukowane z właściwego drewna. Dotychczas najczęściej wybierano sosnę lub dąb, ale ostatnimi czasy ich twórcy wykorzystują również drewno egzotyczne. Drewna takie jak m. in. meranti okazują się bowiem dużo bardziej wytrzymałe na działanie wody, wiatru i skrajnych temperatur.

Lokalizacja:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]