Projekty domów drewnianych nadal bardzo popularne

Projekty domów drewnianych nadal bardzo popularne

Więcej informacji o domach z bali Kraków.

Drewniana architektura przez dziesięciolecia była zastępowana przez budynki betonowe. Obecnie jednak zaobserwować można fakt, że zainteresowanie nimi powoli rośnie. Rzecz jasna nie jest tak bez przyczyny – domy drewniane wykazują bowiem mnóstwo atutów. Najważniejszym jest na pewno styl – pasują tak do willowej, jak i wiejskiej architektury. Ważne jest także to, iż domy drewniane są przyjazne dla przyrody, gdyż są wznoszone wyłącznie z odnawialnych surowców. Drewno może również absorbować promieniowanie pochodzące od sprzętów RTV i filtrować powietrze, co powoduje, iż ich mieszkańcy lepiej sypiają i chronią układ oddechowy.

Projekty domów góralskich i innych

Najczęściej wybieranym rodzajem domów z drewna są rzecz jasna budynki przywodzące na myśl podhalańską architekturę. Często budowane są z bali, zaś sposób ich wykończenia odwołuje się do spuścizny Stanisława Witkiewicza. Rzecz jasna zauważymy także projekty domów góralskich, które wykonane są we współczesnym stylu. Często też widuje się projekty domów góralskich, które łączą odmienne stylistyki – na przykład części betonowe. To sprawia, że projekty domów drewnianych bez obaw można zamówić również, jeśli zamierzamy wznieść je poza Podhalem.

Któremu projektantowi zlecić projekty domów góralskich?

Nie zapominajmy, iż na komfort życia w domu góralskim wpływa przede wszystkim projekt, w myśl którego jest wzniesiony. Dlatego decydując się na takie wyjście, warto obejrzeć dotychczasowe realizacje architekta i dowiedzieć się, co sądzą o nim poprzedni klienci. Ważne jest, aby w jego portfolio znalazło się sporo projektów domów góralskich – przez to zyskamy gwarancję, iż nasze zlecenie będzie dobrze wykonane i trafi w nasze oczekiwania. Przy wyborze warto również sprawdzić się, czy architekt współpracuje z ekipą, która wzniesie obiekt – dzięki temu wszystko skończy się szybciej.

Lokalizacja:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]