Rodzaje i zastosowanie podpór szalunkowych

Rodzaje i zastosowanie podpór szalunkowych

Potrzebujesz podpór stropowych? Skieruj się tu.

Podpory stropowe to rodzaj szalunków, bez których budowa wszelkich obiektów byłaby niemożliwa. W jaki sposób są stosowane? Kiedy warto wypożyczyć podpory szalunkowe?

Podpory stropowe – typy i ich funkcja

Wśród szalunków odróżniamy podpory stropowe oraz deskowania ścienne i do wykopów. Ten pierwszy rodzaj używany jest do podpierania stropów – dzięki temu tymczasowemu modułowi konstrukcyjnemu możliwe jest zalanie stropu cementem i właściwe jego uformowanie. Ważną rolę pełnią także stoliki szalunkowe oraz drewniane dźwigary – niezastąpione w trakcie wykonywania prac budowlanych. Podpory szalunkowe mogą być wytworzone ze stali ocynkowanej ogniowo lub malowanej i mają opcję ustawiania wysokości, co pozwala używać ich w rozmaitych sytuacjach. Standardowo w sprzedaży można dostać podpory o zakresie od 1,6 do 3 metrów albo od 2 do 3,6 metra.

Podpory szalunkowe – wiodący producenci i możliwość wynajmu

Podpory stropowe charakteryzują się ogromną wytrzymałością, są również łatwe w montażu, a możliwości zastosowania ich w budownictwie są ogromne. Wśród wiodących producentów wyróżniamy szalunki Altrad, podpory Peri, a także elementy wykonywane przez firmy Olan, Pionart czy Hunnebeck. Na szczególną uwagę zasługują podpory Peri, które wyróżniają się znakomitą jakością, nowatorskimi rozwiązaniami oraz przemyślaną konstrukcją. Podpory szalunkowe Peri są dostosowane do użytkowania nawet w ciężkich warunkach. W dzisiejszych czasach sporo firm budowlanych decyduje się na wynajem systemów szalunkowych – atrakcyjne ceny powodują, że usługi te stają się coraz popularniejsze. Dzięki wynajęciu podpór stropowych można również oszczędzić czas.

Lokalizacja:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]