Sklejka szalunkowa – rodzaje i zastosowanie

Sklejka szalunkowa – rodzaje i zastosowanie

Sklejkę Peri znajdziesz na sklep.abcszalunki.pl/11-sklejki-szalunkowe.

Deski szalunkowe to podstawowy element szalunków. Tę funkcję mogą pełnić typowe deski drewniane lub płyty wyprodukowane z innego surowca, jakkolwiek na ogół wykorzystywana jest sklejka szalunkowa. Zadaniem szalunków jest nadanie formy wylewanego betonu – dzięki nim można więc wybudować obiekty ze ścianami wykonanymi z tego kompozytu. Szalunki mają również zastosowanie w budowlach murowanych, gdzie pozwalają na utworzenie otworów na stolarkę, tj. drzwi czy okna. Wyjaśniamy, z czego produkowana jest sklejka szalunkowa i co zrobić, jeżeli jej potrzebujemy, a nie możemy kupić własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – typy

Dawniej w szalunkach na ogół stosowane były deski z litego drewna. Te jednakże były drogie, a przy tym nie posiadały wymaganych parametrów – przede wszystkim niezbyt dobrze radziły sobie z zawilgoceniem. W związku z tym współcześnie stosowana jest głównie sklejka szalunkowa. Produkuje się ją z wielu gatunków drewna – przeważnie z topoli, olchy lub brzozy. W ofercie producentów znajdziemy różnego typu sklejki szalunkowe. Jednym z nich są wersje wodoodporne, do których produkcji używa się kleje z żywicy mocznikowo-melaminowo-formaldehydowej. Drugi częstokroć stosowany rodzaj to sklejka antypoślizgowa pokryta z obu stron powłoką perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – postaw na wynajem!

Przedsiębiorstwa budowlane posiadają z reguły swoją sklejką szalunkową wraz z modułami umożliwiającymi jej łączenie. Jeśli jednak planujemy budowę domu lub garażu własnymi siłami, nie ma potrzeby zakupu wszystkich części szalunków – można je wypożyczyć, np. w Małopolsce przez stronę ABCszalunki.pl. Poza samej sklejki szalunkowej, firma służy również wynajmem innych elementów potrzebnych do ustawienia szalunków – m.in. głowic oraz łączników.

Lokalizacja:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]