Usługi dla ekip budowlanych – wypożyczalnia szalunków

Usługi dla ekip budowlanych – wypożyczalnia szalunków

Dowiedz się więcej o ofercie wypożyczalni szalunków.

Szalowanie jest wymieniane wśród najchętniej wykorzystywanych w budownictwie technologii. Na czym polega? Szalunek to pewnego typu forma, do której wylewany jest beton – zazwyczaj przy budowie fundamentów. Szalunki bardzo często budowane są z drewna, jednak można zaobserwować także wersje zrobione z metalu, a czasem nawet tworzyw sztucznych. Pozostałymi ważnymi częściami szalunków są dźwigary i podpory, które umożliwiają osiągnięcie wymaganych efektów. Niestety z uwagi na wysokie ceny nie zawsze ekipy budowlane posiadają swoje szalunki. Kiedy będą niezbędne, mogą wszak zwyczajnie je wypożyczyć – tym bardziej, iż wynajem szalunków to obecnie bardzo popularna usługa.

Kiedy wybrać wynajem szalunków?

Zakup własnych szalunków będzie trafionym rozwiązaniem dla firm często otrzymujących zlecenia na budowę fundamentów, gdyż jak już wspomnieliśmy, będą one do tego absolutnie potrzebne. Jeżeli zaś budowanie fundamentów nie jest główną działalnością naszej ekipy, warto rozważyć atuty, które oferuje nam wynajem szalunków. Dlaczego powinniśmy na niego postawić? Przede wszystkim z powodów ekonomicznych – wynajęcie szalunków parę razy do roku jest bardziej korzystne niż ich zakup. Dobrze nadmienić także o wygodzie, ponieważ przechowywanie rzadko używanych szalunków może generować poważne koszty.

Wynajem szalunków – jak znaleźć?

Kiedy zdecydujemy się na wynajem szalunków, powinniśmy dokładnie przemyśleć to, jaka firma nam je zapewni. Jak ją wybrać? Najlepiej zdecydować się na usługi firmy specjalizującej się w dostawach sklejki dla ekip budowlano-remontowych – dzięki temu otrzymamy gwarancję tego, że szalunki okażą się wytrzymałe i funkcjonalne. Naprawdę ważna będzie też dbałość o korzystającego z usługi – w przypadku, gdy coraz bliższy jest czas rozpoczęcia robót nie możemy zaakceptować spóźnienia. W razie wątpliwości dobrze natomiast wejść do sieci, by sprawdzić, co o ofercie konkretnej firmy mówią dotychczasowi klienci.

Lokalizacja:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]