Co oferuje biuro rachunkowe?

Co oferuje biuro rachunkowe?

Odwiedź biuro rachunkowe Katowice - skorzystaj z porad specjalistów.

Prowadzenie finansów w małych firmach jest zazwyczaj źródłem sporych kłopotów. Mikrofirmy zwykle nie mogą pozwolić sobie na to, żeby przyjąć specjalistę ds. księgowości na stałe, a ich szefowie często nie są gotowi właściwie zarządzać budżetem. Na szczęście rozwiązanie tej sytuacji będzie łatwiejsze niż sądzi część z nas – wystarczy tylko zdecydować się na pomoc oferowaną przez biuro rachunkowe. Jakie jednak korzyści w ten sposób uzyskamy? Jak otrzymać gwarancję tego, iż jakość współpracy okaże się satysfakcjonująca?

Współpraca z biurem rachunkowym – oszczędność czasu i wygoda

Na pomoc biura rachunkowego warto postawić przede wszystkim z uwagi na bezpieczeństwo finansów. Jeżeli powierzymy finanse przedsiębiorstwa ekspertom, zyskamy gwarancję, iż następstwem możliwych kontroli prowadzonych przez fiskusa nie będzie nałożenie grzywny. Usługi świadczone przez biuro rachunkowe to poza tym oszczędność funduszy i czasu – nie trzeba zajmować się finansami na własną rękę, ani zatrudniać specjalisty na stałe. Należy też napomknąć o swobodzie, jaka wiąże się z taką współpracą. Współcześnie nie trzeba już często jeździć osobiście do biura rachunkowego, jako że mnóstwo spraw można koordynować z opiekunem naszej firmy korzystając z poczty elektronicznej.

Biuro rachunkowe – jakie będzie najlepsze?

Poszukując biura rachunkowego nie rekomendujemy sugerować się wyłącznie jego cennikiem – dziwnie niskie ceny obsługi często zwiastują jej niską jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego dowiedzmy się, czy jego eksperci uzyskali odpowiednie uprawnienia, np. certyfikat księgowego wystawiany przez Centrum Informacji Księgowej lub certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wystawiany przez Ministerstwo Finansów do 2014 roku. Dobrze też, jeżeli biuro rachunkowe poza obsługą spraw z obszaru księgowości, oferuje kompleksowe usługi kadrowe, m.in. opracowanie umów o pracę, zlecenie oraz dzieło, prowadzenie akt osobowych pracowników czy rozliczanie wyjazdów firmowych.

Lokalizacja:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]