Jak przygotować komunię dziecka?

Jak przygotować komunię dziecka?

Sala komunijna - ta niezwykła oferta Was pozytywnie zaskoczy.

Impreza komunijna jest dla pociechy tak samo ważnym zdarzeniem, co samo przyjęcie sakramentu. Trudno się tym dziwić, gdyż to zazwyczaj pierwsza naprawdę poważna biesiada rodzinna, na której dziecko czuje, że cała uwaga skupiona jest wyłącznie na nim. Dlatego też rodzice pragną, żeby ten dzień uchował się przez lata w jego pamięci.

Sala na komunię – wynajmij od razu jak będzie ustalona data wydarzenia

Jeszcze przed etapem wysyłki zaproszeń na sakrament rodzice powinni wybrać czy ugoszczą rodzinę w swoim mieszkaniu czy niezbędne będzie zarezerwowanie lokalu. Goszczenie gości w mieszkaniu jest na ogół opcją wówczas, jeśli urządzamy uroczysty obiad jedynie dla najbliższej kilkunastoosobowej grupy krewnych, ale to już rzadkość. Przyjęcia z okazji komunii przeistoczyły się w ostatnich dziesięcioleciach w głośne eventy rodzinne, na które zaprasza się nawet do stu gości, toteż często urządzane są w restauracjach albo salach weselnych. Jeżeli chcemy zarezerwować pojemny lokal, radzimy rozpocząć poszukiwania sali, od razu jak będzie ustalony dzień komunii. W sezonie komunijnym sporą trudnością może stać się również zatrudnienie wolnej firmy cateringowej, w związku z tym powinno się wybrać taki lokal na organizację imprezy, który współpracuje na stałe z profesjonalnym dostawcą cateringu, wyspecjalizowanym w przyrządzaniu menu na komunie. Ważne jest też to, żeby sala na przyjęcie komunijne zlokalizowana była tak, by transport wszystkich uczestników przyjęcia z kościoła był wygodny i szybki.

Organizacja komunii – upominki, animator, pamiątkowe zdjęcia

Nie zapomnij wynająć fotografa, który upamiętni ku pamięci ten dzień – nie tylko wydarzenia w kościele, ale też następujący później obiad dla rodziny i przyjaciół. Tradycją stały się także stylizowane sesje zdjęciowe dziecka w komunijnej szacie oraz jego wspólne zdjęcia z chrzestnymi i rodziną. Lokalu na komunię powinna zatem wyróżniać się zjawiskowymi, estetycznymi pomieszczeniami. Kolejną zaletą będzie dostęp do przylegającego ogrodu, w którym przy dobrej pogodzie można będzie zorganizować sesję zdjęciową na świeżym powietrzu. Sposobność wyjścia do ogrodu to też atrakcja dla najmłodszych uczestników przyjęcia komunijnego – jeżeli będzie ich duża liczba, wypada zastanowić się nad zatrudnieniem animatora, który urozmaici dzieciom czas różnymi zabawami.
Naturalnie, uczestnicy przyjęcia komunijnego przywiozą upominki dla dziecka. Rodzice najczęściej dają im całkowitą dowolność z tym zakresie. Jakkolwiek nie będzie w złym tonie, jeżeli poinformujemy w zaproszeniu, iż nie zgadzamy się na niektóre typy prezentów, przykładowo zabawkowe pistolety albo quada.

Lokalizacja:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]