Lokal na chrzciny, zaproszenia, prezenty – o organizacji chrztu

Lokal na chrzciny, zaproszenia, prezenty – o organizacji chrztu

Jeszcze nigdy nie znalazłeś tak korzystnej oferty lokalu na chrzciny!

Dla rodziców sakrament chrztu jest pierwszym dużym familijnym wydarzeniem związanym bezpośrednio z ich nowo narodzonym dzieckiem, toteż troszczą się o to, aby wszystko w ten dzień było dopracowane. Organizacja chrzcin bywa jednakże trudne, szczególnie jeśli na chrzest zaprasza się sporą grupę bliskich i przyjaciół. Tutaj przeczytasz garść porad, które wesprą cię w tym zadaniu.

Nie ma się co śpieszyć – daj sobie czas na dokładne zaplanowanie chrztu

Kiedyś sakrament chrzcin miał miejsce natychmiast po urodzeniu malucha, nierzadko wręcz w dniu połogu, z przyczyny ogromnej śmiertelności noworodków. Z upływem lat chrzest zamienił się w ważne wydarzenie nie tylko dla bliskich krewnych pociechy, skutkiem tego jest organizowany na ogół 6-7 miesięcy po jego narodzinach. Daje to czas na drobiazgowe rozważenie głównych aspektów tej okoliczności, czyli wybór świątyni, w której zostanie udzielony sakrament, a także ojca i matki chrzestnych. Planując z parafią termin obrzędu należy wziąć pod uwagę, ile czasu będzie nieodzowne na powiadomienie wszystkich zaproszonych gości, jak również przygotowanie dla nich obiadu oraz noclegu, jeżeli będą podróżować do nas z daleka. W rozesłanych zaproszeniach powinno się dodać prośbę o potwierdzenie przez gości swojej obecności, co jest potrzebne do wyliczenia jaką liczbę osób ostatecznie będziemy podejmować. Nie bójmy się również podać do wiadomości, jakiego upominku pragnęlibyśmy dla pociechy. Goście w głównej mierze skupiają się na zabawkach, lecz rodzicom większą radość przyniosą praktyczne prezenty, jak choćby ubranka, kołderka dla dziecka bądź fotelik samochodowy.

Lokal na chrzciny czy impreza w domu – na co postawić?

Jeszcze dwie dekady temu chrzciny organizowano przeważnie w domu rodziny dziecka, z tej przyczyny nie wszyscy uczestnicy obrzędu w świątyni byli gośćmi odświętnego poczęstunku. Współcześnie wspólny obiad dla dużej grupy krewnych oraz bliższych i dalszych znajomych nowych rodziców to już standard. Przeglądając oferty lokali, gdzie można wyprawić przyjęcie z okazji chrztu, wybieraj te, które nie tylko zapewnią rewelacyjnie udekorowane wnętrza, ale również kooperują z dostawcą cateringu, który przyszykuje kartę dań harmonizującą z charakterem wydarzenia oraz który zapewni biegłą obsługę biesiadników. Jeżeli sakrament wyznaczony jest na na miesiąc letni, warto wybrać lokal na chrzciny z wejściem do ogrodu, w którym fotograf albo rodzina wykona pamiątkowe zdjęcia, a kilkuletnie dzieci zamiast dąsać się przy stole mogą harcować na dworze. kluczowy jest również taki wybór sali na przyjęcie z okazji chrztu, żeby dojazd z kościoła do miejsca obiadu był komfortowy, tak samo jak późniejszy transport gości do zarezerwowanego hotelu bądź domu.

Lokalizacja:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]