Nie zagracaj sobie piwnicy! Zamów usługę wywozu mebli

Nie zagracaj sobie piwnicy! Zamów usługę wywozu mebli

Sprawdź, kto oferuje wywóz mebli Kraków.

Każdy z nas z pewnością doskonale zdaje sobie sprawę z problemu, jakie tworzą rzeczy, których w tej chwili już nie używamy, a których nie potrafimy się pozbyć z różnorodnych powodów. Najczęściej przenosimy je do piwnicy, do komórki lokatorskiej lub na poddasze, aby nie zagracały miejsca w mieszkaniu. Kłopot jednakże w tym, że po jakimś czasie także w tych schowkach robi się na tyle ciasno, że codzienne korzystanie z nich okazuje się do zniesienia. Dopiero to nakłania wielu z nas do przeprowadzenia gruntownego sprzątania, będącego sposobnością do tego, żeby pozbyć się nagromadzonych przedmiotów. Takie duże porządki często organizujemy również, kiedy dziedziczymy po kimś mieszkanie bądź nabywamy zapuszczony dom. Wypada więc wiedzieć, co zrobić ze nagromadzonymi przedmiotami i jak szybko przeprowadzić wywóz starych mebli z piwnicy, strychu i domu.

Zamów wywóz starych mebli i nie mieszaj ich ze zwykłymi śmieciami

Śmieci takie jak sprzęty elektroniczne, zdemontowane panele podłogowe lub ścienne, elementy ram okien czy połamane meble nie powinny zostać wyrzucone do pojemnika przeznaczonego na odpady zmieszane. Jeśli musimy się od nich uwolnić, możemy skorzystać z paru możliwości. Pierwsze to samodzielne przetransportowanie ich do PSZOKU, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – wymaga to jednakże posiadania adekwatnie dużego auta. Drugie to skorzystanie z okresowej zbiórki takich odpadów. Te przeprowadzane są z reguły raz na miesiąc – do czasu najbliższej zbiórki jesteśmy zatem zobligowani zagospodarować miejsce na przetrzymanie rupieci pokaźnych rozmiarów. Najbardziej optymalne jest ostatnie rozwiązanie – zamówienie kontenera na odpady, który po napełnieniu odwiezie odnajmująca go firma. Zatroszczy się ona także o zgodną z prawem utylizację zebranych odpadków. Przedsiębiorstwa wypożyczające kontenery częstokroć oferują także profesjonalne wsparcie przy opróżnianiu piwnicy, poddasza lub całego mieszkania.

Utylizacja mebli – nie tylko spopielenie

Stare meble, jeżeli zostaną przetransportowane do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych albo przedsiębiorstwa zajmującego się utylizacją zawodowo, nie muszą zostać spopielone lub trafić na wysypisko. Po rozmontowaniu ich na elementy podstawowe, a następnie posortowaniu komponentów wedle surowca, z jakiego są wytworzone, mogą zostać powtórnie przetworzone i posłużyć do wyprodukowania nowych rzeczy. Utylizacja mebli, a głównie drewna, z którego w przeważnie są one wykonane, polega z reguły na ich przetworzeniu w płyty wiórowe, które potem mogą posłużyć do wyrobu nowych garderób, krzeseł albo regałów.

Lokalizacja:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]