Regulacja okien – w jakich przypadkach należy ją wykonać?

Regulacja okien – w jakich przypadkach należy ją wykonać?

Zleć regulację okien Warszawa.

Regulacja okuć okiennych, potocznie nazywana regulacją okien, to profesjonalna usługa, jaka powinna być wykonywana zawsze, kiedy pojawiają się komplikacje z zamykaniem okna, a także przed sezonem letnim i zimowym – by porządnie ustawić docisk skrzydła do ramy. Dowiedz się, dlaczego jest to znaczące!

W jakim celu przeprowadza się regulację okien?

Regulacja okien nie tylko zezwala ustawić maksymalną szczelność okna, jednak także zapobiega zdeformowaniom oraz uszkodzeniom ramy.
Wyróżnia się dwa typy regulacji okien (a wnikliwie mówiąc: regulacji okuć okiennych). Pierwszy rodzaj to regulacja siły docisku skrzydła do ramy – to tak nazywana regulacja zima/lato, która wpływa na szczelność okna, a w takim razie na wentylację lokalu mieszkalnego. Przed sezonem zimowym okna ustawia się w trybie zimowym, czyli zwiększając docisk skrzydła do ramy okiennej, by przepuszczało jak najmniej powietrza. Z kolei przed sezonem letnim docisk skrzydła do ramy okiennej warto obniżyć, aby okno przepuszczało więcej powietrza.
Drugi typ to regulacja pozycji skrzydła. Nieprawidłowa pozycja skrzydła sprawia problemy z zamykaniem okna bądź działaniem klamki, a regulacja pozycji skrzydła zezwala je wyeliminować.

Jak nieraz powinna być wykonywana regulacja okien?

Jak bez trudu się domyślić na podstawie podanych wyżej wiadomości, regulację okien powinno wykonywać się dwa razy w roku – przed sezonem letnim i zimowym.
Jeżeli niemniej jednak pojawiają się komplikacje z zamykaniem okna lub klamka stawia opór, należałoby dodatkowo wezwać ekspertów od regulacji okien, którzy polepszą pozycję skrzydła okna.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]