Usługi prywatnego detektywa

Usługi prywatnego detektywa

Czym zajmuje się detektyw? Już od XIX wieku rozwijała się ta profesja, a stosowanie niezwykłych i intrygujących zasad dedukcji odbiło swój ślad w literaturze jak na przykład bohater literacki Sherlock Holmes. Fraza “detektyw” pochodzi z łaciny i oznacza „odkrywać”, „wykrywać”, „wyjawić”.
Działalność detektywa skupia się na przeprowadzeniu śledztwa, podczas którego korzysta z racjonalnego myślenia i rozmaitych niejawnych metod dochodzenia. Taka forma dedukcji ma na celu dojście do prawidłowych wniosków w oparciu o dowody, rzetelne informacje i przesłanki. Prywatny detektyw nawet prowadząc rozpoznanie zdarzenia zlecone przez klienta jest zobowiązany do posiadania licencji, gdyż jego zeznania mogą być bardzo znaczące w sprawach sądowych czy czynnościach sprawdzających policji.

Zakres pracy detektywa

Korzystanie z usług prywatnych detektywów staje się coraz częstsze. W dzisiejszych czasach biura detektywistyczne prowadzone są w sposób odpowiedzialny i kompetentny, a każda drobna przesłanka czy wiadomość od klienta ma znaczenie. Przede wszystkim wachlarz takiej działalności to gromadzenie wrażliwych, tajnych wiadomości często dotyczących procesów karnych i cywilnych, szukanie mienia, osób zaginionych lub ukrywających się, ustalanie wiarygodności świadków i aktów, zdolności płatniczych i ubezpieczeniowych. Duże zapotrzebowanie na detektywów wynika z tego, że coraz częściej jesteśmy oszukiwani, a jako strona poszkodowana ciężko jest poprzeć dowodami nasze racje i argumenty. By chronić własne interesy wiele oszustw jest tuszowanych, a zeznania osób postronnych i świadków są przekłamane. Jedynie detektyw potrafi ustalić jednolitą wersję i dojść do prawdy.