Aparat do masażu uciskowego – możesz go mieć w swoim domu!

Aparat do masażu uciskowego – możesz go mieć w swoim domu!

Dowiedz się, gdzie zamówić aparat do masażu limfatycznego.

Drenaż limfatyczny to forma masażu, której celem jest usprawnienie krążenia limfy w organizmie. Masaż manualny opracowano w Danii blisko wiek temu – to zestaw najrozmaitszych chwytów terapeutycznych, m.in. ruchów obrotowych oraz pompujących, których siłę i częstotliwość fizjoterapeuta dopasowuje indywidualnie do punktu masażu, jak i stanu zdrowia pacjenta.

Sprzęt do drenażu limfatycznego – masaż uciskowy bez udziału fizjoterapeuty

W ostatnich latach fizjoterapeuci chętnie stosują aparaty do drenażu limfatycznego, które odtwarzają masaż ręczny. Taki sprzęt tworzą specjalne rękawy z komorami, które wsuwa się na obrzękłe ramiona albo nogi. Dzięki wtłoczeniu powietrza w poszczególne przegrody mankiet naciska na kończynę, stymulując tym samym przepływ limfy. Jest sporo powodów do poddania się zabiegowi presoterapii. To w głównej mierze obrzęki i zastoje limfatyczne, zwyrodnienia stawów, a także obrzęki powstałe w wyniku urazów lub obrzęki pooperacyjne (np. po operacji mastektomii albo tarczycy). Stosuje się go dodatkowo w medycynie estetycznej – jako wsparcie w zwalczaniu “skórki pomarańczowej” czy wspomagająco podczas procesu odchudzania. Presoterapia stała się również bardzo popularna wśród zawodowych sportowców, przede wszystkim jako element regeneracji po podwyższonym wysiłku.

Mobilne aparaty do presoterapii w domu

Szerokie możliwości użycia aparatów do presoterapii wpłynęło pozytywnie na ulepszenie tych urządzeń. W dzisiejszych czasach osoby raz za razem stosujące tę formę masażu mogą wykonać zabieg w domowym zaciszu, za sprawą mobilnych urządzeń Move8, Move6 oraz Move4 marki CarePump. Domowe urządzenia do drenażu limfatycznego tego producenta charakteryzują parametry porównywalne do sprzętu stosowanego na co dzień w gabinetach fizjoterapeutycznych. Numer w nazwie modelu świadczy o ilości komór znajdujących się w mankietach – im więcej przegródek, tym efektywniejszy jest drenaż. Urządzenia CarePump są dość lekkie oraz nie zabierają wiele miejsca, toteż bez przeszkód można wziąć je na wyjazd, przykładowo na zagraniczne zawody sportowe.

Co istotne, poddanie się zabiegowi masażu uciskowego powinno być koniecznie skonsultowane z lekarzem. Najlepiej nie decydować o tym samemu, ponieważ istnieją przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego zabiegu (to m.in. choroby wirusowe oraz bakteryjne czy miażdżyca, które należy wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]